Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť se sněhem 5°C

Ovečkin se nedokáže distancovat od smrtihlava Putina, ale… Washington pro něj chystá poctu!

Autor: sm

Jen málokterá osobnost v NHL vzbudila za poslední rok takový rozruch, jako Alexandr Ovečkin (37). Kapitán Washington Capitals má navzdory vlně nevole na sociálních sítích stále jako profilový obrázek fotku s ruským diktátorem Vladimírem Putinem (70), což začalo být po invazi na Ukrajinu pořádným trnem v oku. Tím více je překvapující rozhodnutí jeho klubu, který chystá velkou slávu...

Rodák z Moskvy se před pár dny musel vypořádat se ztrátou otce Michaila (†71), který po vleklých zdravotních potížích zemřel. Už tehdy Ovečkin hlásil, že se za ním brzy chystají matka s bratrem přiletět z Ruska do Washingtonu. A teď už je navíc zřejmé kdy. 

Capitals se totiž rozhodli, že před svým kapitánem smeknou klobouk. Na 21. března chystají ceremoniál, kterým oslaví, že se Alexandr Ovečkin dostal v tabulce nejlepších střelců NHL na druhé místo a nechal za sebou Gordieho Howea. Přítomni mají být při této události jeho nejbližší, mimo jiné matka Taťjána a bratr Michail. A zatímco Rusové jásají, řada fanoušků klubu nad tímto rozhodnutím vrtí hlavou.

Oslavná akce se totiž bude konat po roce tlaku, kterému Washington i sám Ovečkin čelili kvůli útočnikově profilovce s Vladimírem Putinem, jíž se odmítá vzdát. Spousta příznivců tak předpokládala, že když už se slavný hokejista nedokáže od ruského diktátora distancovat, tak přejdou Capitals k tomu, že z Ovečkina alespoň nebudou dělat střed pozornosti. 

Jenže jak se zdá, americký klub se raději bude chlubit úspěchem svého hráče, než aby bojoval za morální hodnoty...

Alexandr Ovečkin s Medvědevem, který v posledních týdnech stále častěji zmiňuje možnost jaderné hrozby ze strany Ruska
Alexandr Ovečkin s Medvědevem, který v posledních týdnech stále častěji zmiňuje možnost jaderné hrozby ze strany Ruska