Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Smrt sprinterky Bowieové (†32): Pitva odhalila šokující příčinu!

Autor: ČTK, pl

To zjištění otřáslo celým světem atletiky. Zlatou olympioničku Tori Bowieovou (†32) našli bez známek života v jejím domě na Floridě. Během té doby vypluly na povrch znepokojující detaily. Například fakt, že se měla hádat na ulici s nožem v ruce. Nyní spatřil světlo světa další šokující údaj, konkrétně její přesná příčina smrti!

Bývalá mistryně světa v běhu na 100 metrů Tori Bowieová zemřela před měsícem ve svém domě kvůli komplikacím při porodu. Vyplývá to z pitevní zprávy, kterou získal list USA Today. Nenarozená dcera Američanky zemřela ještě dříve.

Bowieová byla nalezena začátkem května mrtvá v domě v Orlandu na Floridě poté, co ji několik dnů nikdo neviděl. O okolnostech jejího úmrtí tehdy úřady neinformovaly. Není jasné, zda její blízcí věděli, že čeká dítě.

Měla záchvat křečí

Podle zprávy soudního lékaře v Orange County byla Bowieová v osmém měsíci těhotenství. Bývalou atletku postihla eklampsie, život ohrožující záchvat křečí, který vyžaduje zásah lékařů.

Bowieová se stala světovou šampionkou v Londýně v roce 2017, kde získala také zlato se štafetou na 4x100 metrů. Bronzovou medaili vybojovala na stovce na mistrovství světa v roce 2015.

V roce 2016 Bowieová získala na olympijských hrách v Riu de Janeiro kompletní sadu medailí. Štafetě na 4x100 metrů pomohla ke zlatu, na stovce si doběhla pro stříbro a na dvoustovce pro bronz.

Zlatou olympioničku Bowieovou (†32) postihla eklampsie
Zlatou olympioničku Bowieovou (†32) postihla eklampsie