Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Příběh o Rubialesovu polibku nekončí: Jeho matka na protest drží hladovku!

Autor: OB

Matka prezidenta španělského fotbalu Luise Rubialese (46), který poslední týden čelí velké kritice kvůli polibku jedné z hráček, se zavřela v kostele, kde drží hladovku na podporu svého syna. V té prý bude pokračovat do té doby, dokud s jejím synem nepřestane být „nelidsky zacházeno“.

Poté, co španělské fotbalistky před týdnem porazily ve finále světového šampionátu výběr Itálie, se místo jejich úspěchu řeší především skandál ohledně Luise Rubialese. Ten krátce po konečném hvizdu vešel na trávník a při oslavách políbil na ústa střelkyni vítězného gólu Jennifer Hermosovou.

Po tomto incidentu se na něj snesla vlna kritiky a velká část veřejnosti společně s hráčkami začala požadovat jeho rezignaci. Na konci minulého týdne tak španělská fotbalová federace (RFEF) svolala schůzi, na které se čekalo Rubialesovo odstoupení. Ten však skončit odmítl a stále si stál za tím, že byl polibek „spontánní a vzájemný".

Mezinárodní fotbalová federace FIFA tak o den později Rubialese provizorně suspendovala a na devadesát dní mu pozastavila veškeré aktivity spojené s fotbalem, v jejichž průběhu se bude konat disciplinární řízení.

Toto rozhodnutí se však nezamlouvá Angeles Bejarové, která je matkou obviněného prezidenta. Ta se o víkendu zavřela společně se svou sestrou v kostele na jihu Španělska, kde se Rubiales narodil a na protest proti jeho obviněním se rozhodla držet hladovku.

„O žádné sexuální obtěžování se nejedná, protože dle snímků je jasné, že šlo o polibek oboustranný," řekla Bejarová agentuře EFE a zároveň se ptala, »proč si to na něm vybíjejí« a co »je za celým tím příběhem«.

„Můj syn by nikdy nikomu neublížil. Tato hladovka bude pokračovat dál, ve dne i v noci, dokud s mým synem nepřestane být nelidsky zacházeno,“ následně dodala.

Bejarová také apelovala na Hermosovou, aby se držela svého původního vyjádření, ve kterém řekla, že jí polibek nevadil a šlo o spontánní emoce. Po nátlaku spoluhráček totiž toto prohlášení změnila.

Za šéfa španělského fotbalu se postavila také RFEF, která veřejnost informovala o tom, že Rubiales učiní právní kroky, které pomohou dokázat jeho absolutní nevinnu.

Luis Rubiales na schůzce španělské fotbalové federace
Luis Rubiales na schůzce španělské fotbalové federace