Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Narozeniny amputovaného krasobruslaře Kostomarova: Dojemná slova manželky a přání od hvězdy!

Autor: pl

Na světě snad není sportovce, který by za posledních 12 měsíců trpěl tak moc jako právě Roman Kostomarov (47). Elitní krasobruslař dostal loni v lednu zápal plic, který vyvrcholil amputacemi nohou, části ruky a prstů na druhé ruce. V poslední době ale díky svým blízkým opět nachází důvod k radosti. Jako třeba během svých narozenin, kdy se dočkal nejen vlídných slov od své milované Oxany (39), ale také hvězdného Jevgenije Pljuščenka (41)!

Loni touto dobou se nacházel na pokraji smrti. Roman Kostomarov, známý krasobruslař a držitel zlaté olympijské medaile, si minulý rok prošel peklem. Život se mu po amputacích nohou, části pravé ruky a prstech na levé ruce otočil o 180 stupňů. Musel se opět naučit chodit, psát či sportovat. Nepřízni osudu se ale Kostomarov postavil čelem.

Nyní se zase raduje ze všedních maličkostí jako jsou třeba chvíle strávené s dětmi či půvabnou manželkou Oxanou Domninovou. Právě jeho drahá polovička zveřejnila emotivní vzkaz k příležitosti Romanových narozenin, které měl ve čtvrtek 8. února. „Jsem na tebe hrdá. Hrdá na tvou vnitřní sílu, kterou obdivuji každým dnem víc a víc. Navzdory neuvěřitelným výzvám, které se nedají popsat slovy, ani já, která jsem stále s tebou, nemohu cítit ani kousek toho, co cítíš a prožíváš ve svém novém životě,“ napsala Oxana na instagram.

„Umíš a dokážeš se usmívat, smát, žertovat, milovat, tvořit či inspirovat. Jsem šťastná, že mohu být po tvém boku, těšit se z každého dne a i v těch nejtěžších, nejnáročnějších, nejnepříjemnějších chvílích života cítit tvůj dech, slyšet tvou vůni, cítit tvé neuvěřitelné charisma a lásku. Miluji tě, miluji naše děti, miluji život. Máme tě moc rádi. Vše nejlepší,“ zakončila Domninová své dojemné psaní na sociální síti.

Manželka ale nebyla jediná z řad bývalých krasobruslařů, kteří statečnému Kostomarovi popřáli. Ozval se také Jevgenij Pljuščenko, který v dobách své největší slávy byl jednou z hlavních tváří světového krasobruslení. „Brácho, všechno nejlepší k narozeninám! Přeji ti, abys zůstal pořád stejně silný. Budu vždy po tvém boku,“ uvedl Pljuščenko na instagramu ke společné fotce. Jde tedy vidět, že příběh Kostomarova zasáhl v jeho domovině i ty nejlepší krasobruslaře.

Oxana zveřejnila dojemný vzkaz k příležitosti narozenin svého manžela Romana Kostomarova
Oxana zveřejnila dojemný vzkaz k příležitosti narozenin svého manžela Romana Kostomarova