17. března 2022 • 07:49

Přes padesát týmů se porve o Major. Koho vyzvou Sinners?

Autor: Jan Hrušovský
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Derby? Ostuda, reklama na nenávist, říkají Saňák a Zelenka. Haraslín oživil Spartu
Lukáš Sadílek musel před vhazováním měnit míč. Podívejte se na jeho dlouhé auty z úvodu derby
VŠECHNA VIDEA ZDE

Celkem 52 týmů si v dubnu zahraje regionální turnaje, ze kterých vzejde kompletní seznám účastníků květnového Majoru v belgických Antverpách. Český tým Sinners si účast v RMR turnaji zajistil ve druhé otevřené kvalifikaci a jeho hráči z ní byli nadšení, o postup si zahrají od 21. do 24. dubna.Celkem 13 kvalifikačních turnajů po celém světě rozhodlo, které týmy doplní pozvaná mužstva a společně si zahrají o několik místenek do Belgie. 

Největším regionem je Evropa. Ve dvou kvalifikačních RMR turnajích se o postup porve celkem 32 týmů. V americkém turnaji se střetne 16 týmů a nejméně jich je v regionu Asie a Oceánie, kde se utkají čtyři mužstva.

V první evropské skupině týmů najdeme například slovenského hráče Davida "frozen" Čerňánského s týmem MOUZ a také jeho krajana Patrika "Zero" Žúdela v sestavě GamerLegion.

Seznam týmů RMR turnaj Europe A:

Natus Vincere 
Heroic
Virtus.pro
Team Vitality
FaZe
MOUZ
BIG
Gamer Legion
fnatic
SAW
OG
Eternal Fire
Dignitas
Team Unique
forZe
Team Quazar

V druhé evropské skupině se už nachází liberecký klub Sinners. Dále tam najdeme finalisty z Katovic G2 Esports, legendární dánský celek Astralis a také ruskou sekci českého týmu Entropiq. 

Hráči Sinners se tak mají na co těšit. Oba evropské turnaje se odehrají v PGL Studiu v rumunské Bukurešti. Skupina A začíná 17. dubna a skončí 20. dubna, hned druhý den začne skupina B.

Seznam týmů RMR turnaj Europe B:

G2 Esports
Gambit
NIP
Entropiq
Copenhagen Flames
Astralis
ENCE
HEET
SINNERS
Team Spirit
AVE
Team Sprout
Bad News Eagels
Endpoint
Sangal Esports
Anonymo Esports

Z Evropy se na Major probojuje celkem 16 týmů, z každé skupiny tedy zamíří do Belgie osmička nejlepších. První účastníky Majoru poznáme už v první polovině dubna, americká část kvalifikace začíná už 11. dubna. 

Z té postoupí na Major rovnou šest týmů. V americkém RMR turnaji tvoří víc než polovinu účastníků brazilské týmy. Nechybí FURIA, ani týmy s bývalými Major šampiony Imperial Esports, v jehož sestavě najdeme pěti FalleN, fer, fnx, boltz, vini, nebo 00Nation s coldzerou.

Seznam týmů RMR turnaj Amerika:

FURIA
Complexity Gaming
Team Liquid
Bad News Bears
Team oNe eSports
Party Astronauts
Evil Geniuses
paiN Gaming
Case Esports
Imperial Esports
00Nation
9z Team
MIBR
São Caetano Esports
Isurus
Leviatan

Nejmenším regionem podle počtu týmů je Asie a Oceánie. Zde se potkají čtyři týmy, mezi nimiž najdeme vítěze kvalifikací Asie, Blízkého Východu, Číny a Oceánie. Z tohoto turnaje postoupí do Belgie dva týmy.

Seznam týmů RMR turnaj Asie a Oceánie:

TYLOO
Renegades
Lynn Vision Gaming
IHC Esports

Organizátoři v týdnu také spustili prodej vstupenek. Samotný Major se odehraje ve Sportovním paláci v Antverpách, jakou historii stadion má a jak vypadá, jsme psali již dříve. K dispozici jsou tři kategorie: základní, premium a VIP vstupenka. Ceny vstupenek začínají na částce 30 € (zhruba 900 Kč).

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud