6. prosince 2022 • 15:06

Vítězná sestava Worlds 2022 se rozpadla. Může za to nesnesitelný CEO?

Autor: Kateřina Sauerstromová
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pohádková jízda se zlatým koncem. DRX dokázali z pozice outsiderů ovládnout nejslavnější turnaj League of Legends, nyní je ale vítězná sestava až na jediného hráče v troskách. Co stojí za rozpadem sestavy šampionů?Z kvalifikace do samotného finále

Na Worlds 2022 se psala historie. Podceňovaný tým DRX se k úžasu fanoušků dokázal probojovat z kvalifikace až k té nejcennější trofeji. Co se na venek zdá jako bezchybná pohádka ale uvnitř skrývá nespočet problémů, které vyeskalovaly až v odchod čtyř korunovaných šampionů.

Rascal, Croco, FATE, deokdam a BeryL. Pouze poslední zmíněný patří mezi vítěze Worlds 2022, zbývající čtyřka bude tvořit zbrusu novou sestavu týmu.

Rascal jako staronový topař nahradil Kingena, MVP z finále šampionátu, který spolu se Zekou zamířil do Hanwha Life Esports. K nejzkušenějšímu BeryLovi přišel na bot deokdam a dnes již bývalý parťák Deft odešel k DAMWON Gaming. Pozici Pyosikakterý míří do LCS k Team Liquid, si bere CrocoFATE z Kwangdong Freecs přišel dominovat mid lajně DRX.

Ryba smrdí od hlavy

Za rozpadem hvězdné pětky má stát generální manažer Choi “DOwner” Sang-in. Už v roce 2020 měli být Chovy a Deft nuceni k natočení videa, které jim nebylo příjemné. Dvojice byla na záběrech vyobrazena jako milenecký pár, proti čemuž se hlasitě ohradila Chovyho matka, kterou následně DOwner označil za přecitlivělou.

V roce 2022, tři týdny po začátku Spring season, DOwner náhle vyhodil hlavního trenéra Kima. Ten se o svém vyhazovu dozvěděl z médií a následně se s organizací soudil za neoprávněné ukončení smlouvy. Objevily se také podezření ukazující na DOwnerovu nevraživost vůči Pyosikovi. Pofidérní CEO se při streamování zápasů LCK ostře vyjádřil na adresu talentovaného junglera.

Za kritiku rovnou k soudu

Dobré vztahy nepanovaly ani směrem k veřejnosti. Již zhruba 100 fanoušků bylo ze strany DOwnera zažalováno za pomluvu zahrnující i neškodné poznámky jako “bastard”. Poslední kapkou k rozpadu týmu se pravděpodobně staly nedostatečné finanční možnosti. Předpokládá se, že organizace nedisponovala dostatkem prostředků na to, aby si všech pět hráčů udržela.

Do další sezony DRX vstupuje s nejen značně obměněnou soupiskou, ale bohužel také pochybnou pověstí. Nová sestava se mimo jiné musí poprat s tíhou úspěchu svých předchůdců, DRX tak bezesporu nečeká snadný úkol.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud