Legenda chce zpátky na vrchol! Dendi skládá tým a chce i nejlepšího Čecha | iSport.cz
Tereza Janovská
28. ledna 2020 • 14:00

Legenda chce zpátky na vrchol! Dendi skládá tým a chce i nejlepšího Čecha

Dendi zakládá vlastní tým
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Konec vlhkých snů Sparty o 2. místě. Proč u nás není Sivok? RUDEJ FANDA: Konec vlhkých snů Sparty o 2. místě. Proč u nás není Sivok?
SESTŘIH LM: Tottenham - Lipsko 0:1. Schick zahodil šance, rozhodl Werner SESTŘIH LM: Tottenham - Lipsko 0:1. Schick zahodil šance, rozhodl Werner
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je miláčkem fanoušků počítačové hry Dota 2 a jeho odchod ze scény celou řadu z nich zasáhl. Ukrajinský hráč Danil „Dendi“ Išutin se po svém historickém úspěchu v prvním ročníku prestižního turnaje The International hledal. Výsledky týmu ani jeho nebyly nijak oslnivé a po neúspěšné štaci v jiném týmu se rozhodl udělat velký krok. Založí si vlastní tým a zájem má dokonce i o českého hráče.Dendi, jak se Išutinovi na esportové scéně přezdívá, se stal oblíbeným hráčem poté, co s týmem NaVi v roce 2011 vyhrál vůbec historicky první ročník dnes již slavného turnaje The International v počítačové hře Dota 2. Za výhru dostali jeden milion dolarů (téměř 23 milionů korun), což byla v té době na esporty neskutečná částka.

Největší slávu mu však přinesl následný dokument Free to Play, který jejich cestu za vítězstvím zmapoval. Dendi v něm zaujal zejména svou pokorou, zvláštním smyslem pro humor i cestou z chudé rodiny k vysněným milionům.

Jenže od té doby to šlo s celým týmem NaVi z kopce. Dva roky nato skončil ještě druhý, tehdy ale ovládl většinu z menších turnajů. Od roku 2014 se ale spíš jen trápil. To v roce 2018 vyústilo i v Išutinův odchod z týmu, v Tigers, kam následně přestoupil, se mu ale nedařilo.

Nyní se rozhodl začít s čistým stolem. Zakládá vlastní esportový tým s názvem B8, podle anglického slova ‚bait‘. Odkazovat to má na Dendiho oblíbeného hrdinu Pudge, který má jednu ze schopností právě hák, kterým si zvládne soupeře přitáhnout.

Zatím není oznámeno žádné jméno, které by mělo s Dendim hrát, podle serveru PLAYzone.cz však nabídku dostal i nejlepší český hráč Jonáš „Saberlight“ Volek, který se svým minulým týmem Hippomaniacs byli krůček od postupu na loňské The International. 

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud