CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Boleslav 1:2. Lídr nestačil na oslabeného soupeře

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté vedoucí Plzně ve 22. kole první ligy nečekaně podlehli oslabené Mladé Boleslavi 1:2 a v jarní části nejvyšší soutěže doma ani na třetí pokus nevyhráli. Viktoria má v čele neúplné tabulky devítibodový náskok před druhou Slavií. Středočeši poskočili na desáté místo. Ve 40. minutě otevřel skóre Petr Mareš. Boleslavský tým odehrál závěrečnou půlhodinu bez vyloučeného Nikolaje Komličenka, přesto v 79. minutě přidal pojistku Michal Hubínek. Až těsně před koncem snížil Marek Bakoš.

K první zajímavé možnosti se ve třetí minutě dostali hosté. Mareš však z přímého kopu trefil jen připraveného brankáře Kozáčika. Na druhé straně volný Řezník po rohu hlavičkoval těsně nad břevno.Boleslavští ve 26. minutě nevyužili slibný brejk. Konaté v šestnáctce našel Mareše, který nepřekonal Kozáčika.

Jeho protějšek Polaček s problémy zlikvidoval Krmenčíkovu střelu a poté vytáhnul i Kopicův pokus.V době, kdy Plzeňští měli převahu a stupňovali tlak, otevřeli skóre hosté.

Mareš si ve 40. minutě vyměnil míč s Komličenkem a povedenou akci zakončil přízemní střelou podél Kozáčika. Chvílí poté navíc s poraněným kotníkem odkulhal ze hřiště nejlepší plzeňský střelec Krmenčík, kterého nahradil Bakoš.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 1:2

Do druhého poločasu naskočil i druhý klasický útočník Chorý, jenž v sestavě Viktorie vystřídal nevýrazného Koláře. Krátce po změně stran po Kovaříkově centru hlavičkoval Bakoš, ale Poláček si míč u tyčky pohlídal.

Hrošovský technickou ranou pak těsně minul boleslavskou branku.Komplikace pro Mladou Boleslav přišla v 58. minutě, kdy ruský útočník Komličenko loktem fauloval Hubníka a rozhodčí Zelinka ho po druhé žluté kartě vyloučil.

Západočeši si však se zataženou obranou soupeře nevěděli rady a dlouho si nevypracovali ani větší šanci. Naopak Mladoboleslavští v 79. minutě po brejku přidali druhý gól. Jánoš vyslal střádajícího Hubínka a ten tváří v tvář překonal Kozáčika.

Plzeň si vytvořila závěrečný tlak a v 89. minutě snížila, kdy se Bakošova hlavička odrazila od břevna do sítě. Drtivý nápor domácích už vyrovnání nepřinesl, i když po další Bakošově hlavičce nebylo zcela jasné, zda míč přešel celým objemem brankovou čáru. Boleslav zaznamenala teprve druhou výhru z posledních devíti kol.

Domácí: 89. Bakoš

Hosté: 40. Mareš, 79. Hubínek

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hubník (C) (75. Zeman), Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic, D. Kolář (46. Chorý), J. Kovařík – Krmenčík (42. Bakoš).

Hosté: Polaček – Pauschek, Šušnjar, Chaluš, Křapka – Jánoš (C), Matějovský (66. Hubínek) – Konaté (86. Magera), Přikryl (75. Ladra), Mareš – Komličenko.

Plzeň - Mladá Boleslav: Bakoš přehlavičkoval Pauscheka a snížil na 1:2

Plzeň - Mladá Boleslav: Hubínek po ukázkovém brejku přidal druhý gól hostů – 2:0

Plzeň - Mladá Boleslav: Kopicova tečovaná střela se k Polačekovi sotva dokutálela

Plzeň - Mladá Boleslav: Hádka veteránů – Hubník se poštěkal s Matějovským
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Mladá Boleslav: Přikryl místo přihrávky volnému Komličenkovi velkou šanci zazdil

Plzeň - Mladá Boleslav: Řezník po rohu hlavičkoval jen kousek nad břevno

Plzeň - Mladá Boleslav: Mareš po pěkné kombinaci středem propálil Kozáčika a Boleslav vede 1:0

Plzeň - Mladá Boleslav: Kopic se vyhnul Křapkovi a nebezpečně vypálil, Polaček vyrazil

Plzeň - Mladá Boleslav: Krmenčíkova střela překvapila Polačka, ten měl problémy

Plzeň - Mladá Boleslav: Mareš se prosmýkl ke střele, Kozáčik míč lapil

Plzeň - Mladá Boleslav: To bolelo! Řezník s Jánošem do sebe zajeli, až kosti zapraštěly

Plzeň - Mladá Boleslav: Ultras domácích slaví deset let na scéně

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56