SESTŘIH: Teplice - Dukla 5:2. Přestřelka! Pálili Hora i Vaněček

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Teplic utnuli osmizápasové čekání na ligovou výhru, když ve 2. kole první ligy doma přehráli Duklu Praha 5:2. Dvakrát se trefili David Vaněček a Jakub Hora, jednu trefu přidal Tomáš Vondrášek. Dukla jen snížila zásluhou Ivana Schranze a Lukáše Holíka a prohrála tak v nejvyšší soutěži popáté za sebou. Teplice naposledy daly alespoň pět branek v dubnu 2015.

Dukla sice v úvodu převzala iniciativu, ale chyběla jí efektivita. Naopak v 18. minutě ukázal svůj důraz teplický střelec Vaněček, který ve vápně přetlačil stopera Chlumeckého, naběhl si na Krobův centr a střelou z voleje poslal domácí mužstvo do vedení.

Pražané mohli odpovědět, ale Podaný po nakrátko rozehraném rohu hlavičkoval jen do břevna. Ze standardních situací hrozily i Teplice, zejména Vondrášek, číhající na zadní tyči. Dvakrát neuspěl, ale pak Krobův roh prodloužil Král, Vondrášek vyhrál souboj s Tetourem a hlavou zařídil zvýšení.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Dukla 5:2. Přestřelka! Dvakrát se trefili Hora i Vaněček

Ještě do poločasu zahrozil střelou z dálky Kučera, ale na třetí pojistku si museli domácí fanoušci počkat až do druhé půle, kdy Žitný pronikal, míč se dostal k Horovi a ten neměl problém přehodit brankáře. Za šest minut Král ve vápně posunul míč opět k Horovi, který svým druhým gólem definitivně rozhodl.

Teplice pak polevily a Dukla se dočkala snížení. Holíkovu ránu Diviš vyrazil, ale jen ke střídajícímu Schranzovi, který měl v rohu vápna dostatek času zamířit na vzdálenější tyč a vstřelit čtvrtý gól v posledních sedmi zápasech.

Domácí si ale vzali čtyřbrankový náskok zpět, když Luts přihrál před odkrytou branku Vaněčkovi. Konečnou podobu výsledku dala Holíkova hlavička po centru Podaného v úplném závěru zápasu.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Dukla Praha 5:2 (2:0)

Branky: 18. a 79. Vaněček, 50. a 56. Hora, 38. Vondrášek - 66. Schranz, 89. Holík. Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Arnošt. ŽK: Krob - Hanousek, Tetour. Diváci: 3116.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevakovič, Kučera - Trubač (46. Moulis), Hora, Žitný (63. Luts) - Vaněček (84. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Chlumecký, Podaný - Holík, Tetour, Hanousek (57. Schranz) - Douděra, Holenda (74. Bílovský), Breda (46. Štursa). Trenér: Drsek.

Domácí: 19. Vaněček, 38. Vondrášek, 50. Hora, 56. Hora, 80. Vaněček

Hosté: 66. Schranz, 89. Holík

Domácí: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković (C), Kučera – Trubač (46. Moulis), Hora, Žitný (62. Luts) – Vaněček (83. Červenka).

Hosté: F. Rada – Milošević, Ostojić, Chlumecký, Podaný – Holík, Daniel Tetour, Marek Hanousek (C) (56. Schranz), Douděra – Holenda (76. Bilovský), D. Breda (46. Štursa).

Klíčové momenty utkání:

Teplice - Dukla: Tetour se pokoušel křižným zakončením zaskočit Diviše, ten míč vyboxoval

Teplice - Dukla: Vaněček se odpoutal od obránce a nemilosrdně propálil bezmocného Radu, 1:0!

Teplice - Dukla: Po rohovém kopu chyběl Vondráškovi na zadní tyči kousek k tomu, aby dosáhl na míč

Teplice - Dukla: Velká šance hostů! Centr po rozehrání rohu našel Podaného, který hlavičkoval do břevna

Teplice - Dukla: Domácí zvyšují svůj náskok! Po rohovém kopu prodloužíl Král míč na zadní tyč a Vondrášek zvyšuje na 2:0

Teplice - Dukla: Kučerův technický pokus těsně minul břevno hostující brány

Teplice - Dukla: Míč se nešťastně odrazil od Podaného a Hora se proti Radovi nemýlil, 3:0!

Teplice - Dukla: Kanonáda pokračuje! Biliard v hostujícím vápně zakončil druhým gólem Hora, 4:0!

Teplice - Dukla: Střídající Schranz z rohu vápna vyslal krásnou střelu, proti které byl Diviš bezmocný, 4:1!

Teplice - Dukla: Gólové hody pokračují! Vaněček druhým gólem v zápase zvyšuje již na 5:1!

Teplice - Dukla: Holík usměrnil svou hlavičku k tyči a překonal Diviše, 5:2!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905