SESTŘIH: Jablonec - Boleslav 0:3. Středočeši si na soupeři smlsli

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Jablonce v 8. ligovém kole nečekaně prohráli s Mladou Boleslaví 0:3. Severočeši podruhé za sebou nebodovali a nedokázali se dobře naladit na čtvrteční premiérový zápas ve skupině Evropské ligy na půdě Rennes. Hosty poslal do vedení v 28. minutě Tomáš Přikryl, o šest minut později dal osmý gól v ligové sezoně nejlepší střelec soutěže Nikolaj Komličenko a po pauze se trefil Ladislav Takács. Mladá Boleslav se na soupeře bodově dotáhla v tabulce.

Jablonec přitom vstoupil do zápasu lépe a téměř půlhodinu na trávníku dominoval. Doležal, čekající na 50. ligovou trefu, však v desáté minutě hlavičkoval po přímém kopu vedle a chvíli nato Masopustovu střelu vyrazil brankář Šeda.

Mladá Boleslav byla 27 minut v ofenzivě neškodná a pak dvakrát během šesti minut udeřila. V 28. minutě domácí propadli ve středu pole, Marešova tečovaná střela se šťastně odrazila k Přikrylovi, který využil podklouznutí domácího stopera Břečky a přízemní pokus poslal přesně k tyči. Hostující záložník se v lize trefil poprvé od listopadu.

Ve 34. minutě Jablonec po další chybě inkasoval podruhé. Pauschekův centr vrátil před prázdnou branku Konaté a Komličenko nemohl minout. Ruský útočník vstřelil už osmý gól v ligové sezoně a osamostatnil se v čele tabulky kanonýrů.

Domácí se vzápětí po Takácsově zákroku na Trávníka marně dožadovali penalty. Na opačné straně mohl podruhé v zápase skórovat Komličenko, ale ve velké šanci mířil nad. Pak se pro změnu marně dožadoval pokutového kopu hostující kouč Weber, jenž dlouho působil v Jablonci.

CELÝ SESTŘIH: JABLONEC - MLADÁ BOLESLAV 0:3 Chyby jablonecké obrany přinesly cenné 3 body Boleslavi

Domácí trenér Rada po přestávce poslal místo Jovoviče na trávník druhého útočníka Chramostu, ale Severočeši se dál trápili. Po hodině hry se dostal po Hanouskově centru míč k Holešovi, ale jeho hlavičku z malého vápna reflexivně vyrazil Šeda.

V polovině druhého dějství potřetí udeřila Boleslav. Takács si po centru ve vápně pohodlně zpracoval míč a poslal jej přesně k tyči. Jablonci nebyl souzen ani jeden gól, brankář Šeda totiž vzápětí vytáhl Doležalovu hlavičku a Holeš z malého vápna překopl břevno.

Šeda mezi tyčemi čaroval. Vychytal i Chramostův únik, Považancovu ránu pod břevno a Ikaunieksův pokus. Jablonec přestřílel soupeře 26:6, ale gól nedal a utrpěl v lize nejvyšší porážku od loňského října.

Domácí:

Hosté: 27. Přikryl, 33. Komličenko, 66. Takács

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Matěj Hanousek – Trávník, Hübschman (C) (65. D. Ikaunieks), Považanec – Masopust (75. R. Acosta), Doležal, Jovović (46. Chramosta).

Hosté: Šeda – Pauschek, Chaluš, Keresteš, Takács – Ladra (65. Džafić), Hůlka (C), Přikryl (88. Jaroslav Diviš), Mareš (84. Hubínek), Konaté – Komličenko.

3011 diváků

Jablonec - Boleslav: Ani Chramosta Šedu nepřekonal!
Jablonec - Boleslav: Doležala v gólové šanci vychytal Šeda
Jablonec - Boleslav: Takács parádně zvýšil už na 3:0
Jablonec - Boleslav: Šeda nadvakrát zlikvidoval snahu Jablonce o zkorigování skóre
Jablonec - Boleslav: Hübschman prověřil střelou z dálky gólmana Šedu
Jablonec - Boleslav: Komličenko spálil další gólovou šanci Boleslavi
Jablonec - Boleslav: Komličenko využil pasivní obrany Jablonce a zvýšil na 2:0
Jablonec - Boleslav: Přikryl svým proti pohybem překvapil jabloneckou obranu a poslal Boleslav do vedení 1:0
Jablonec - Boleslav: Masopust poslal pěknou střelu z dálky, ale Šeda jeho pokus vychytal

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905