16. září 2018 • 17:05

SESTŘIH: Jablonec - Boleslav 0:3. Středočeši si na soupeři smlsli

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah

Fotbalisté Jablonce v 8. ligovém kole nečekaně prohráli s Mladou Boleslaví 0:3. Severočeši podruhé za sebou nebodovali a nedokázali se dobře naladit na čtvrteční premiérový zápas ve skupině Evropské ligy na půdě Rennes. Hosty poslal do vedení v 28. minutě Tomáš Přikryl, o šest minut později dal osmý gól v ligové sezoně nejlepší střelec soutěže Nikolaj Komličenko a po pauze se trefil Ladislav Takács. Mladá Boleslav se na soupeře bodově dotáhla v tabulce.

Jablonec přitom vstoupil do zápasu lépe a téměř půlhodinu na trávníku dominoval. Doležal, čekající na 50. ligovou trefu, však v desáté minutě hlavičkoval po přímém kopu vedle a chvíli nato Masopustovu střelu vyrazil brankář Šeda.

Mladá Boleslav byla 27 minut v ofenzivě neškodná a pak dvakrát během šesti minut udeřila. V 28. minutě domácí propadli ve středu pole, Marešova tečovaná střela se šťastně odrazila k Přikrylovi, který využil podklouznutí domácího stopera Břečky a přízemní pokus poslal přesně k tyči. Hostující záložník se v lize trefil poprvé od listopadu.

Ve 34. minutě Jablonec po další chybě inkasoval podruhé. Pauschekův centr vrátil před prázdnou branku Konaté a Komličenko nemohl minout. Ruský útočník vstřelil už osmý gól v ligové sezoně a osamostatnil se v čele tabulky kanonýrů.

Domácí se vzápětí po Takácsově zákroku na Trávníka marně dožadovali penalty. Na opačné straně mohl podruhé v zápase skórovat Komličenko, ale ve velké šanci mířil nad. Pak se pro změnu marně dožadoval pokutového kopu hostující kouč Weber, jenž dlouho působil v Jablonci.

CELÝ SESTŘIH: JABLONEC - MLADÁ BOLESLAV 0:3 Chyby jablonecké obrany přinesly cenné 3 body Boleslavi
720p 360p

Domácí trenér Rada po přestávce poslal místo Jovoviče na trávník druhého útočníka Chramostu, ale Severočeši se dál trápili. Po hodině hry se dostal po Hanouskově centru míč k Holešovi, ale jeho hlavičku z malého vápna reflexivně vyrazil Šeda.

V polovině druhého dějství potřetí udeřila Boleslav. Takács si po centru ve vápně pohodlně zpracoval míč a poslal jej přesně k tyči. Jablonci nebyl souzen ani jeden gól, brankář Šeda totiž vzápětí vytáhl Doležalovu hlavičku a Holeš z malého vápna překopl břevno.

Šeda mezi tyčemi čaroval. Vychytal i Chramostův únik, Považancovu ránu pod břevno a Ikaunieksův pokus. Jablonec přestřílel soupeře 26:6, ale gól nedal a utrpěl v lize nejvyšší porážku od loňského října.

Domácí:

Hosté: 27. Přikryl, 33. Komličenko, 66. Takács

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Matěj Hanousek – Trávník, Hübschman (C) (65. D. Ikaunieks), Považanec – Masopust (75. R. Acosta), Doležal, Jovović (46. Chramosta).

Hosté: Šeda – Pauschek, Chaluš, Keresteš, Takács – Ladra (65. Džafić), Hůlka (C), Přikryl (88. Jaroslav Diviš), Mareš (84. Hubínek), Konaté – Komličenko.

3011 diváků

Jablonec - Boleslav: Ani Chramosta Šedu nepřekonal!
720p 360p
Jablonec - Boleslav: Doležala v gólové šanci vychytal Šeda
720p 360p
Jablonec - Boleslav: Takács parádně zvýšil už na 3:0
720p 360p
Jablonec - Boleslav: Šeda nadvakrát zlikvidoval snahu Jablonce o zkorigování skóre
720p 360p
Jablonec - Boleslav: Přikryl svým proti pohybem překvapil jabloneckou obranu a poslal Boleslav do vedení 1:0
720p 360p
Jablonec - Boleslav: Masopust poslal pěknou střelu z dálky, ale Šeda jeho pokus vychytal

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)