Sparta má talent z Ghany. Vyfoukla ho Basileji, vzorem mu je Tetteh | iSport.cz
4. října 2018 • 11:32

Sparta má talent z Ghany. Vyfoukla ho Basileji, vzorem mu je Tetteh

Autor:
TOP VIDEA
Dukla - Sparta: Miloševič výstavní ranou nádherně posílá domácí do vedení - 1:0! Dukla - Sparta: Miloševič výstavní ranou nádherně posílá domácí do vedení - 1:0!
TOP momenty extraligy: Jubilant Růžička, noční dril Sparty i navrátilec Čiliak TOP momenty extraligy: Jubilant Růžička, noční dril Sparty i navrátilec Čiliak
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další posilu z Ghany si vyhlédla pražská Sparta. Po srpnovém příchodu útočníka Sharaniho Zubera se do Prahy minimálně na roční hostování stěhuje defenzivně laděný záložník Basiru Alhassan.Osmnáctiletý záložník působil doposud v ghanském týmu FC Dreams, minimálně tuto sezonu ale stráví v rudém sparťanském dresu. O jeho služby měla prý zájem i švýcarská Basilej, pražský klub ale jednal rychlejí.

„Mým velkým vzorem v tom, jak se prosadil v Evropě i ve Spartě je Benjamin Tetteh. Doufám, že se od něj hodně naučím a že moje kariéra bude růst podobným způsobem,“ říká mladík v rozhovoru na klubovém webu.

Původně ofenzivně laděný hráč se postupně posunul na roli defenzivního záložníka. „Snažím se být důrazný v soubojích a odebírat soupeřům hodně balónů. Přesně to se totiž od hráče na mojí pozici očekává," řekl.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky
Články odjinud


Články odjinud