Sparta má talent z Ghany. Vyfoukla ho Basileji, vzorem mu je Tetteh | iSport.cz
4. října 2018 • 11:32

Sparta má talent z Ghany. Vyfoukla ho Basileji, vzorem mu je Tetteh

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další posilu z Ghany si vyhlédla pražská Sparta. Po srpnovém příchodu útočníka Sharaniho Zubera se do Prahy minimálně na roční hostování stěhuje defenzivně laděný záložník Basiru Alhassan.Osmnáctiletý záložník působil doposud v ghanském týmu FC Dreams, minimálně tuto sezonu ale stráví v rudém sparťanském dresu. O jeho služby měla prý zájem i švýcarská Basilej, pražský klub ale jednal rychlejí.

„Mým velkým vzorem v tom, jak se prosadil v Evropě i ve Spartě je Benjamin Tetteh. Doufám, že se od něj hodně naučím a že moje kariéra bude růst podobným způsobem,“ říká mladík v rozhovoru na klubovém webu.

Původně ofenzivně laděný hráč se postupně posunul na roli defenzivního záložníka. „Snažím se být důrazný v soubojích a odebírat soupeřům hodně balónů. Přesně to se totiž od hráče na mojí pozici očekává," řekl.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud