SESTŘIH: Boleslav – Liberec 1:2. Hosté rozhodli v druhé půli, už jsou šestí | iSport.cz
15. dubna 2019 • 19:50

SESTŘIH: Boleslav – Liberec 1:2. Hosté rozhodli v druhé půli, už jsou šestí

Mladá Boleslav - Liberec: Potočný posílá Slovan do vedení! Z jedničky uklidil balon k tyči
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1

Fotbalisté Liberce zvítězili v dohrávce 28. ligového kola v přímém souboji o první šestku v tabulce v Mladé Boleslavi 2:1. O pátý triumf Slovanu nad Středočechy za sebou se ve druhém poločase postarali svými góly nejlepší střelec týmu Roman Potočný a Tomáš Malinský. Za domácí snížil v nastavení z penalty Tomáš Přikryl. Liberec se posunul z osmé příčky na šestou o bod před Boleslav, která v devátém jarním ligovém utkání poprvé prohrála.

Hosté už v páté minutě neproměnili velkou příležitost, obránce Koscelník zamířil z dorážky mimo tři tyče. O čtyři minuty později vystřelil před vápnem domácí Bucha, ale libereckého gólmana Nguyena nezaskočil. V 17. minutě vyslal Tatajev za obranu Liberce Přikryla, jenž si však ideálně nezpracoval balon a k zakončení se nedostal.

V 26. minutě našel hostující Malinský ve vápně zcela osamoceného Potočného, jehož vychytal brankář Šeda. Po půlhodině rozehrál liberecký Oscar přímo na domácího Mešanoviče, který se do sestavy Středočechů vrátil po dvouzápasové absenci. Ránu bosenského útočníka Nguyen zneškodnil a ve 40. minutě pálil Mešanovič pro změnu nad.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 1:2. Domácí na jaře poprvé prohráli

V úvodu druhého poločasu proskákal Fulnekův centr až na Mareše, který nahradil Buchu, domácí záložník však nezamířil přesně. V 67. minutě udeřil Liberec. Malinského centr našel ve vápně Potočného, který se trefil přesně k tyči. Sedmadvacetiletý útočník se radoval z šestého gólu v ligovém ročníku a z prvního v jarní části soutěže.

V 73. minutě vystřelil Přikryl po Matějovského standardce těsně vedle liberecké branky. V 81. minutě mohl hostující bek Kačaraba přidat pojišťovací gól, míč však po rohovém kopu hlavou netrefil. O čtyři minuty později vyslal Potočný zpoza vápna přízemní střelu, kterou Šeda zastavil.

V 88. minutě už se ale Slovan druhého gólu dočkal. Střídající Musa se dostal do brejku, přiťukl míč před branku a volný Malinský protlačil balon skrz Šedu do sítě.

V nastaveném čase nařídil rozhodčí Ardeleanu po zákroku hostujícího Vukliševiče penaltu, kterou domácí Přikryl s přehledem proměnil. Na vyrovnání však už Mladá Boleslav neměla čas. Jako poslední tým soutěže přišla o jarní neporazitelnost a doma v lize prohrála po jedenácti duelech. Liberec bodoval v posledních čtyřech kolech.

Domácí: 90+3. Přikryl

Hosté: 67. Potočný, 89. Malinský

Domácí: Šeda – Fulnek, Hájek, Jugas, Túlio (66. Ladra) – Hubínek, Tatajev (64. Takács) – Bucha (46. Mareš), Matějovský (C), Přikryl – Mešanović.

Hosté: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Mara (60. Pešek), Oscar – Malinský (90+1. Vukliševič), Kozák (88. Musa), Potočný.

Nejzajímavější momenty zápasu:

Mladá Boleslav - Liberec: Přikryl ještě v závěru snižuje z penalty na 1:2!

Mladá Boleslav - Liberec: Vukliševič zatáhl Mešanoviče za dres, penalta pro domácí!

Mladá Boleslav - Liberec: Malinský pojišťuje vedení Slovanu na 2:0! Propálil zmateného Šedu

Mladá Boleslav - Liberec: Mareš našel Přikryla, ten střílí vedle

Mladá Boleslav - Liberec: Potočného one-man show! Střelu na vzdálenější tyč ale vychytal Šeda

Mladá Boleslav - Liberec: Kozák si odstavil Jugase, jenže hlavičkoval nad břevno

Mladá Boleslav - Liberec: Přikryl po signálu ze standardky těsně minul!

Mladá Boleslav - Liberec: Tečovaná rána Potočného proskákala centimetry vedle tyče
Video patří k placenému obsahu

Mladá Boleslav - Liberec: Domácí se dožadují penalty! Hybšova ruka ale byla u těla

Mladá Boleslav - Liberec: Potočný překvapil střelou na bližší tyč

Mladá Boleslav - Liberec: Mareš ve velké šanci, ale netrefil bránu

Mladá Boleslav - Liberec: Zmatek ve vápně hostů, Koscelník trefil jen Kozáka

Mladá Boleslav - Liberec: Krásná rychlá akce domácích z jedničky, Mešanovič střílel nad

Mladá Boleslav - Liberec: Oscar neskutečnou minelou vyslal Mešanoviče do šance

Mladá Boleslav - Liberec: Potočný v tutovce! Střílel z první, ale Šeda reagoval fantasticky

Mladá Boleslav - Liberec: Přikryl sám před Nguyenem, ale brankáře Slovanu neobešel!

Mladá Boleslav - Liberec: Buchův přízemní pokus si Nguyen pohlídal

Mladá Boleslav - Liberec: Kozák odstavil Šedu, Koscelník dorážel mimo odkrytou bránu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava