Jurečku zklamalo jednání Opavy: Byl to šok. Od zimy posílí Slovácko | iSport.cz
18. září 2019 • 14:52

Jurečku zklamalo jednání Opavy: Byl to šok. Od zimy posílí Slovácko

Autor: koš
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovácko získalo v předstihu první posilu pro jarní část sezony FORTUNA:LIGY. Podle ověřených zdrojů podepsalo kontrakt na 2,5 roku se záložníkem Václavem Jurečkou z Opavy (25), od prvního ledna se stane oficiálně hráčem klubu z Uherského Hradiště. Do té doby bude hrát za juniorku SFC, kam byl během reprezentační pauzy odvelen kvůli neochotě prodloužit smlouvu. Té vyprší platnost na konci roku. „Když mě přeřadili do béčka, byl to šok,“ přiznává Jurečka pro iSport.cz.Slovácko chtělo uzavřít transfer před osmým září, kdy končí přestupní termín. Nabídlo Opavě peníze za přestup, jenže Jurečkův mateřský klub dohodu odmítl a nechá záložníka „vydusit“ čtyři měsíce v rezervě. Pak bude volný a zapojí se do zimní přípravy Svědíkova celku. „Od ledna s ním počítáme,“ uvedl dnes sportovní manažer Slovácka Veliče Šumulikoski. „U nás být nechce, nikam se to neposunulo,“ dodal za druhou stranu generální manažer Alois Grussmann.

Hráč se ohrazuje proti tomu, že už v Opavě působit nechtěl. Rád by zůstal, jenže za vylepšených podmínek. Manažer Grussmann podle Jurečkových slov jednal nekorektně. „Bylo se mnou komunikováno ve stylu: Stejně nemáš jinou možnost, než podepsat tady, nikdo jiný tě nechce,“ popsal jednání.

Bojovník Jurečka odehrál v nejvyšší soutěži 33 utkání, vstřelil tři branky. Nejčastěji nastupoval na pravém kraji zálohy, může hrát i v útoku. Ještě v posledním duelu proti Slavii před repre přestávkou byl v základní sestavě. Dva dny nato ho klub odstavil, protože nepřijal nabídku nové smlouvy. „Řekli mi, že to, co nabízí, je strop,“ nastínil. Slovácko jeho platové požadavky splnilo. Podle informací iSport.cz činí rozdíl na základním platu dvacet tisíc korun. „O tom, že mám jít do béčka, jsem se dozvěděl od spoluhráčů. Až potom mi to řekl i pan Grussmann,“ uvedl Jurečka.

Trenér A-týmu Ivan Kopecký by přitom o univerzála stál. Volal mu s tím, že by byl rád, kdyby se vrátil zpátky. „Jenže vedení je proti,“ dozvěděl se Jurečka, pro něhož bylo Slovácko první volbou. „Potěšilo mě, že mi hned zavolal i trenér Svědík,“ dodal.  

Jablonec - Opava: Jurečka za protesty obdržel červenou kartu a odešel do sprch!

Opava - Baník: De Azevedo po nádherném Reiterově průniku zvyšuje na 2:0!

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud