SESTŘIH: Liberec – Jablonec 2:2. Plichta pod Ještědem, Slovan dvakrát srovnal

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Liberce dvakrát dotáhli ztrátu a ve 13. kole první ligy remizovali s Jabloncem 2:2. Ve 44. minutě otevřel skóre Jan Sýkora, šest minut po pauze srovnal domácí Jan Mikula. Vzápětí hosté znovu vedli po gólu Miloše Kratochvíla, ale v 57. minutě odpověděl Jakub Pešek. Liberec v lize v podještědském derby nevyhrál popáté za sebou a v tabulce zůstal desátý. Jablonec se bodově dotáhl na čtvrtou Ostravu.

Zatímco Jablonci chyběl kvůli zranění Matoušek, Liberec postrádal Fukalu a jen na lavičce byl kapitán Breite. V první půli se dlouho hrálo bez šancí. Aktivnější byli hosté, ale úvodní větší možnost přišla až v 36. minutě. Zpoza vápna napřáhl Jovovič a domácí zachránila tyč.

Domácí: 51. Mikula, 57. Pešek

Hosté: 44. Sýkora, 52. Kratochvíl

Domácí: Nguyen – Mikula (C), Kačaraba, Chaluš, Hybš – Pešek (72. Malinský), Karafiát (46. Oscar), Mara, Potočný – A. Baluta – Kuchta (79. Ju).

Hosté: V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Hübschman (C) – Jovović (77. T. Pilík), Kratochvíl, Považanec (74. V. Kubista), Sýkora – Doležal (90+3. Chramosta).

5 555 diváků

Minutu před přestávkou Jablonečtí otevřeli skóre. Na Krobův centr si naběhl Sýkora a vzhledem k své postavě netradičně hlavou poslal míč přesně k tyči. Bývalý liberecký hráč dal svůj pátý gól v ligové sezoně a dotáhl nejlepšího týmového střelce Matouška.

Liberec po špatné první půli po pauze výrazně přidal a v 51. minutě po podobné akci jako před jabloneckým gólem srovnal. Na Hybšův centr zleva si naskočil Mikula a hlavou zaznamenal první ligovou branku od předloňského dubna. Jablonec v podještědském derby inkasoval po čtyřech zápasech.

Hosté si však bleskově vzali vedení zpět. Hned po rozehrání podnikli povedený brejk, který po Sýkorově pasu zakončil sám před Nguyenem skluzující Kratochvíl.

Liberec ale okamžitě dostal soupeře pod drtivý tlak a rychle podruhé vyrovnal. Maru s Hybšem ještě vychytal brankář Hrubý, ale v 57. minutě už domácí slavili. Baluta našel nabíhajícího Peška, ten přetlačil Plechatého a z úhlu procpal balon k zadní tyči do sítě.

V 67. minutě mohl dokonce otočit skóre Potočný, jenž hlavičkoval těsně nad. Šest minut před koncem mohl na druhé straně rozhodnout střídající Pilík, ale zpoza vápna o kousek minul. Ve třetí minutě nastavení pak v akrobatické pozici hlavou přestřelil domácí Potočný. Jablonec nevylepšil svou bilanci v Liberci, kde vyhrál jediný z 26 ligových zápasů.

SESTŘIH: Liberec - Jablonec 2:2. Slovan už popáté v řadě neovládl Podještědské derby

Liberec - Jablonec: Potočný v obrovské šanci! Hlavičkoval ale nad bránu

Liberec - Jablonec: Potočný kroutil dělovku, ale střela přesná nebyla

Liberec - Jablonec: Pilík málem rozhodl derby! Pohotovou střelu umístil těsně vedle

Liberec - Jablonec: Potočného hlavička netrefila bránu

Liberec - Jablonec: Fantastická práce Baluty a Peška přináší další vyrovnání, 2:2!

Liberec - Jablonec: Hybš si v tutovce nezpracoval ideálně, Hrubý ho vychytal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Jablonec: Marovu bombu vytáhl Hrubý na rohový kop

Liberec - Jablonec: Kratochvíl bleskově vrací hostům vedení, 1:2!

Liberec - Jablonec: Mikula zužitkoval Hybšův centr, 1:1!

Liberec - Jablonec: Pešek vyslal nadějný volej, ale jen doprostřed

Liberec - Jablonec: Sýkora překonal zmatenou obranu Slovanu a posílá hosty do vedení 1:0!

Liberec - Jablonec: První šance až po půl hodině, Považanec pálil mimo bránu

Liberec - Jablonec: Jovovič si sebral míč a pohotovou střelou napálil tyč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905