LIGOVÉ ZNÁMKOVÁNÍ: Šedova hrubka za 3, NEJ hráč z lavičky | iSport.cz

LIGOVÉ ZNÁMKOVÁNÍ: Šedova hrubka za 3, NEJ hráč z lavičky

Autor: pav
1
Stoch o přivítání v Edenu: Vážím si toho. Proč komunikoval s kotlem po gólu?
SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:1. Krmenčík s Kuchtou rozhodli, trefil se při návratu i Stoch

Čtvrté ligové kolo je za námi. Přineslo několik super výkonů oceněných známkou osm, včetně jednoho muže utkání, který do hry zasáhl až jako náhradník. Našlo se ale i pár slabých trojek, třeba pro dva nešťastníky z Mladé Boleslavi. Deník Sport a server iSport.cz přináší tradiční ZNÁMKOVÁNÍ, které hodnotí všechny fotbalisty, co v utkání odehráli alespoň 15 minut. Desítka je nejlepší, jednička nejhorší.

Čtveřice hráčů obdržela od Sportu výbornou známku 8. Jen jeden to ale zvládl jako střídající hráč! Carlos de Azevedo z Baníku naskočil do zápasu s Pardubicemi v 61. minutě, vstřelil vítěznou branku a v nastavení ještě nachystal výbornou šanci, ve které Jiří Klíma trefil břevno.

Baník - Pardubice: De Azevedo zužitkoval Kuzmanovičův centr a vrací vedení Ostravě! 2:1

Osmičku dostal také slávistický dirigent Nicolae Stanciu při výhře 2:0 v Mladé Boleslavi a nová hvězdička ligy Fortune Bassey, jeden ze šesti střelců v zápase Olomouc - České Budějovice (3:3).

Olomouc - České Budějovice: Bassey parádní ranou otevřel skóre, 0:1

A také jeden brankář - Patrik Le Giang, který naskočil do branky Bohemians především kvůli tomu, že tradiční jednička Hugo Jan Bačkovský hostuje právě od soupeře ze Sparty. Le Giang ale zaskočil výborně a pomohl vybojovat bod za remízu 1:1. Vyzrál na něj jen David Pavelka.

Našlo se ale i pár trojek. Jednu dostal záložník Olomouce Jan Sedlák, který při přestřelce s Budějovicemi střídal už o poločase.

Mladá Boleslav - Slavia: Šedova hrubka, Kuchta brankáře obešel a poslal hosty do vedení! 0:1

Pravděpodobně nejhorší zápas za Plzeň odehrál středopolař Pavel Bucha, i on dostal trojku. Hned dvakrát tuhle slabou známku obdrželi hráči Boleslavi. Jedním "trojkařem" je Vojtěch Smrž, který se nechal vyloučit za zákeřný úder loktem proti Ondřeji Lingrovi. A druhým Jan Šeda, který inkasoval dvakrát a gól Jana Kuchty jde rozhodně za ním.

Na kompletní známkování se podívejte v grafu ZDE:

V čele průběžného bodování zůstává Ivan Schranz, který díky hattricku proti Teplicím dostal první letošní desítku. Stejnou průběžnou známku má ale i Nicolae Stanciu. Výborné výkony si drží i stopeři Lischka s Hanckem.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.