Mazuch do Anderlechtu? | iSport.cz
27. prosince 2008 • 12:31

Mazuch do Anderlechtu?

Autor: šq
Ondřej Mazuch
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Anderlecht Brusel. Tak se jmenuje klub, který může oživit uvadlou kariéru stopera Ondřeje Mazucha, jehož situace ve Fiorentině je beznadějná. Belgický klub mu nabízí půlroční hostování s následnou opcí na přestup.Mazuch loni v červenci po stříbrném mistrovství světa dvacítek přestoupil do Fiorentiny, kde podepsal smlouvu až do června roku 2012.

Jenže v Itálii odehrál za áčko celkem pouhých šedesát pět minut, letos v lednu ve čtvrtém kole Italského poháru. V lize ani vteřinu. Proto hledá ve svých devatenácti letech cestu, jak se fotbalovému světu připomenout.

„Anderlecht a Fiorentina jednají, ale zatím se nedomluvily,“ potvrdil Sportu hráčův manažer Pavel Zíka. „Případnou dohodu bychom s hráčem přivítali jako dobrou volbu.“

Samotný hráč si nemyslí, že by v lednu dostal šanci. „Sportovní ředitel Panteleo Corvino mi říkal, že jeden ze stoperů odejde a má situace se změní. Jenže já už tomu nevěřím, tohle slyším každý půlrok. Navíc jsem v italských novinách četl, že jestli někdo odejde, klub si na jeho místo přivede jiného,“ řekl serveru tn.cz na konci listopadu.

O změně dresu se v souvislosti s Mazuchem hovoří už delší čas. Nejčastěji se dosud skloňovaly dva kluby – Sparta a Leverkusen. V neprospěch Letenských, kteří o stopera velmi usilují, hovoří skutečnost, že samotný fotbalista preferuje zahraničí.

Proti německému týmu pak hned dvě skutečnosti. Zaprvé – Leverkusen chce rovnou přestup, Anderlecht nabízí hostování, které je pro italskou stranu v tuto chvíli výhodnější. Zadruhé – klub už jednou fotbalistova práva vlastnil, když byl Mazuch hráčem Brna, ale nedodržel splátkový kalendář.

Pokud dojde k dohodě, doplní Mazuch české trio v dresu Anderlechtu. Na soupisce mužstva figurují Jan Polák a dva marodi Daniel Zítka a Stanislav Vlček.

 
Články odjinud


Články odjinud