Sionko slavil titul u televize | iSport.cz
24. května 2009 • 22:25

Sionko slavil titul u televize

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Libor Sionko
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

V počtu titulů marně nahání svého někdejšího spoluhráče Jiřího Jarošíka, přesto se z Libora Sionka stává už vyhlášený sběratel trofejí. Mistrovskou korunu totiž získal již ve třetí zemi, i když ten poslední s dánskou Kodaní sledoval pouze u televize.Jeho tým FC dnes získal mistrovský titul, ve čtvrtek vyhrál Dánský pohár, a tak Sionka i jeho parťáka Zdeňka Pospěcha čeká dlouhá noc při bujarých oslavách "double". Kvůli nataženému stehennímu svalu ale pro něj sezona skončila již před týdnem a u výhry 1:0 na půdě Esbjergu nebyl.

"Je to tříhodinová cesta autobusem, a tak jsem zůstal doma u televize. Ale oslavy si ujít nenechám, každou chvíli mi má volat Zdenda Pospěch a vyrazíme s manšaftem někam do města," řekl ČTK dvaatřicetiletý český reprezentant, který kvůli zranění přijde i o start v přípravném utkání s Maltou. "S trenérem Strakou jsem mluvil, ale bohužel tentokrát nemohu kvůli zranění dorazit," uvedl fotbalista.

Sionko získal titul již ve třetí zemi. Radoval se se Spartou Praha, dvakrát v Rakousku v dresech Austrie i Štýrského Hradce a nyní slaví triumf na severu Evropy, kde by měl na základě nedávno prodloužené smlouvy vydržet ještě dva roky. "Věřím, že mi bude i nadále přát zdraví. Drobné potíže jako nyní k tomu patří. Věřím ale, že na letní přípravu budu stoprocentně v pořádku," řekl Sionko.

V Dánsku zůstane s rodinou ještě do začátku června. "Poslední zápas hrajeme 1. června, ale potom vyrazíme domů. Máme tam dost práce, v Praze nás čeká stěhování do nového bytu," uvedl.

Kvůli stěhování nepočítá ani s dlouhou dovolenou. "Pokud se nám podaří přestěhovat rychle, možná vyrazíme někam na poslední chvíli, třeba k nějakému lázeňskému pobytu. Ale raději to ještě moc neplánujeme," řekl fotbalista, který v dánské lize nastoupil v letošní sezoně k 23 zápasům a vstřelil čtyři branky.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud