Zítka konečně nastoupil a hned vyhrál | iSport.cz
28. listopadu 2009 • 16:41

Zítka konečně nastoupil a hned vyhrál

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Daniel Zítka
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český fotbalový brankář Daniel Zítka se po dlouhodobém zranění pomalu vrací do sestavy Anderlechtu Brusel. Ve středu odehrál svůj první zápas téměř přesně po roce od zlomeniny lýtkové kosti a dalších lehčích zranění, které utrpěl loni v listopadu.Rezervnímu týmu Anderlechtu pomohl k výhře 3:1 v přípravném utkání s Unionem Gilloise. Přestože se již cítí dobře a připravený na návrat, je přesvědčený, že se už nikdy nedostane do formy, jakou měl před zraněním.

"Jsem velmi rád, že jsem byl schopen zápas odehrát. Je skvělý pocit být zpátky na hřišti. Po těch měsících rehabilitace je teď pro mě každý takový duel velmi důležitý. Potřebuji získat zpátky herní praxi," uvedl Zítka na oficiálních stránkách klubu. "Doufám, že zas brzy získám zpět 99 procent mé dřívější formy. Jsem si vědom toho, že plných sto procent formy se mi už pravděpodobně nikdy nevrátí. Ale přestože mi je už 34 let, stále mám do fotbalu velkou chuť," dodal.

Zítka se vážně zranil 28. listopadu loňského roku v závěru ligového utkání s Denderem, když si při nezaviněné srážce se soupeřem zlomil lýtkovou kost a vyrazil dva zuby. Následně se podrobil operaci, při které mu lékaři spravili i kotník a koleno.

Od té doby Anderlechtu Zítka chyběl. A není zatím jisté, zda se objeví v některém ze zbývajících pěti zápasů tohoto roku. Sám Zítka si myslí, že zasáhne spíše až do jarní části sezony. "Mám před sebou ještě hodně práce, proto nečekám, že se hned objevím v prvním týmu," dodal.

Témata:  sport, fotbal, zítka, anderlecht
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud