CELÝ SESTŘIH: Zlín - Teplice 0:2. Hosté jsou pátí, domácí v krizi

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Teplice 0:2. Domácí nadále čekají na první jarní výhru
Fotbalisté Teplic porazili Zlín a přeskočili je v tabulce
Fotbalisté Teplic porazili Zlín a přeskočili je v tabulce
Fotbalisté Teplic porazili Zlín a přeskočili je v tabulce
Fotbalisté Teplic porazili Zlín a přeskočili je v tabulce
4
Fotogalerie
iSport.cz
Ročník 2016/17
Začít diskusi (0)

Fotbalisté Teplic vyhráli v utkání 24. kola první ligy v přímém souboji o páté místo ve Zlíně 2:0 a v tabulce se posunuli o dva body před dnešního soupeře. V 50. minutě otevřel skóre Martin Fillo a čtvrthodinu před koncem pojistil vítězství Severočechů Michal Jeřábek. "Ševci" prodloužili své čekání na vítězství už na deset kol, ve kterých vstřelili pouze dva góly. Naopak Teplice z posledních čtyř zápasů získaly deset bodů.

"Jsem rád, že jsme důležité utkání zvládli. První poločas jsme nehráli dobře. Povedl se nám vstup do druhého poločasu, kdy jsme dali branku a chytili se. Od té doby už jsme nehráli špatně. Jsem rád, že jsme přidali druhou branku a dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce," řekl na tiskové konferenci teplický trenér Daniel Šmejkal.

Do sestavy Zlína se vrátil na hrot útoku střelec jediných dvou jarních ligových gólů Beauguel, ale ani jeho přítomnost produktivitu nezlepšila. Domácí pokračovali v nevýrazných výkonech, byť se hned v úvodu dostali do dvou slibnějších příležitostí.

"Máme spoustu zdravotních problémů, někteří hráči hráli pod zdravotním tlakem. Vždycky nejde tým postavit tak, aby hráli jen zdraví hráči. Nám dnes nebylo přáno, abychom první gól dali. Výsledek je 0:2, což je pro nás špatné," posteskl si trenér Zlína Bohumil Páník.

V sedmé minutě stačil Vukadinovičovu střelu vyrazit brankář Grigar, který si o minutu později stejně poradil i s šancí Beauguela. To bylo ale na dlouhou dobu vše.

Zlínské akce většinou končily na nepřesnostech a podobně si v první půli vedli i Severočeši. Největší příležitost ke skórování měl až v závěru poločasu po Fillově úniku Hora, který ale z deseti metrů zbrkle přestřelil branku.

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Teplice 0:2 • iSport TV

Do druhé poločasu vstoupil Zlín aktivněji. Ve 47. minutě po Holíkově akci zakončoval Matejov, který v pádu nestačil přesně zakončit. Ofenzivní elán domácích ale rychle vyprchal.

Po sérii chyb se za další tři minuty prosadil na pravé straně Fillo, který tvrdou ránou prostřelil brankáře Švengera a dal svůj šestý gól v ligové sezoně.

Po inkasované brance upadli domácí do útlumu a nechali soupeře převzít iniciativu. V 56. minutě Vošahlíkovu hlavičku pod břevno vyrazil brankář Švenger.

V 75. minutě už hosté svůj náskok pojistili. Propustná zlínská obrana nechala po rohovém kopu volného Jeřábka, který přidal druhý gól. "Na tréninku den před zápasem jsem nemohl trefit branku. Tak mě musel Krob z rohu nastřelit, aby se od mých prsou odrazil míč do sítě. Jsem šťastný, že se mi podařilo vstřelit branku," uvedl Jeřábek.

Deset minut před koncem ještě Vošahlík trefil tyč. Zlín se už na vážnější odpor nezmohl. "Výsledek hovoří za vše. Ukázalo se, že na nás leží psychická deka. Začali jsme dobře druhý poločas, ale po smolně inkasovaném gólu jsme se už nedostali na nohy. Nešla nám vůbec finální fáze," dodal zlínský obránce Lukáš Pazdera.

KonecLIVE
02

Klíčové momenty utkání: 

Video placeholder
Zlín - Teplice: Po rohu Zlína Jugas těsně nedosáhl na balon a nezvládl zakončit • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Rána Vošahlíka skončila na tyči • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Po rohu se ramenem trefil Jeřábek, 0:2 • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Soungole utrpěl bolestivé zranění a lil si vodu do trenek • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Zakončení ze vzduchu Červenkovi nevyšlo • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Grigar vychytal přímák Pazdery • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Závar před bránou Zlína zakončil Fillo přesně, 0:1 • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Grigar krkolomně zakročil před Matejovem • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Holík se otočil ve vápně, do střely se ale postavil obránce • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Ljevakovič důrazně bránil Beauguela, ten mu oplácel strkancem • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Opět Švenger! Po rohu hlavičkoval Vošahlík, brankář Zlína byl úspěšný • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Grigar zasáhl těsně před Beauguelem • iSport TV

Video placeholder
Zlín - Teplice: Grigar vytáhl první krásný zásah • iSport TV
#TýmZVRPSkóreB
1Slavia30209165:2269
2Plzeň30207347:2167
3Sparta30169547:2657
4Ml. Boleslav301310747:3749
5Teplice30139838:2548
6Zlín301181134:3541
7Dukla301171239:3540
8Jablonec30912943:3839
9Liberec301091131:2839
10Karviná30971439:4934
11Slovácko306141029:3832
12Brno306141032:4532
13Bohem. 190530771622:3928
14Jihlava30691526:4727
15Hr. Králové30831929:5127
16Příbram30642029:6122
  • Skupina o titul
  • Play-off o umístění
  • Skupina o záchranu
Začít diskuzi

Nejvyšší česká liga bude i v sezóně 2025/26 nést název Chance liga. Titul obhajuje Slavia Praha. Sparta, Viktoria Plzeň a Baník Ostrava budou chtít rovněž promluvit do boje o titul.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů