Fotbalisté Plzně ve 12. kole první ligy jen remizovali 2:2 na hřišti Bohemians Praha 1905, když dvakrát dotahovali ztrátu. Hosté nejprve na penaltu Jusúfa Hilála odpověděli vlastním gólem Tilla Schumachera, po trefě Jana Závišky zařídil dělbu bodů Roman Procházka, který byl u obou inkasovaných gólů.
Obhájce titulu Plzeň tak ztratila body potřetí v sezoně, přesto vede neúplnou tabulku o bod před Slavií, která ale má k dobru nedělní zápas v Liberci. Navíc se Viktoria nenaladila ideálně na úterní duel Ligy mistrů na půdě Realu Madrid. Bohemians bodovali potřetí za sebou a jsou osmí.
Ačkoli se potkaly dva týmy, v jejichž zápasech dosud padalo nejméně branek, hrálo se v Ďolíčku hodně ofenzivně. A to i zásluhou domácích, kteří byli v úvodu výrazně aktivnější. Už po 70 vteřinách chyboval stoper Hejda a domácí Záviška z úhlu pelášil na branku, trefil však jen boční síť.
Plzeň zahrozila Řezníkovým centrem, který směřoval do branky, ale brankář Valeš ho vytáhl. Hostům pak vyšel brejk a Krmenčík se dostal do podobné šance, ze které skóroval za národní tým proti Slovensku, tentokrát ale volil ránu nahoru a přestřelil.
Jinak ale hrozili hlavně domácí. Po rohovém kopu se odražený míč dostal k Záviškovi, toho vychytal gólman Hruška. Následovala Hilálova střela z hranice vápna a Hruška míč vyrazil.

Ve 22. minutě plzeňský Procházka v rohu vápna zbytečně podkopl Haška přímo před zraky sudího Pechance, ten nařídil pokutový kop a Hilál ho zkušeně proměnil. Hašek si při pádu poranil zřejmě rameno, a i když poločas se sebezapřením dohrál, do druhé půle ho nahradil Mašek.
Plzeň poté začala více hrát a ve 34. minutě srovnala. Stoper Hubník vyslal dlouhý pas za obranu, Krmenčík dostal hodně prostoru, míč si zpracoval a vystřelil. Valeš sice vyrazil, ale jen pod nohy Schumachera, který si dal vlastní gól.
V závěru poločasu mohl domácím vrátit vedení Záviška, ale ani ve třetí šanci neuspěl, jelikož opět zasáhl plzeňský hrdina Hruška.
Ve druhé půli se Hilál zatáhl do zálohy a na hrotu operovali rychlonozí Mašek se Záviškou. Více ze hry ale měla Plzeň. V 60. minutě se po kombinaci dostal k zakončení stoper Hejda, ale trefil jen vzdálenější tyč. Krátce nato pálil z dálky Hořava, ale brankář Valeš byl u tyče včas.
Jenže udeřili domácí. Reiter obešel Procházku, ve vápně se dostal k míči opět Záviška a tentokrát už šancí nepohrdl: střelou do protipohybu gólmana zařídil vedení. To ale nevydrželo ani dvě minuty. Zemanův roh propadl až k Procházkovi, který znovu srovnal.
Plzeň se poté snažila o vítěznou trefu, ale domácí se už ubránili a získali cenný bod.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 30 | 72:23 | 72 |
2 | ![]() | 30 | 47:27 | 68 |
3 | ![]() | 30 | 52:27 | 57 |
4 | ![]() | 30 | 53:26 | 51 |
5 | ![]() | 30 | 38:36 | 45 |
6 | ![]() | 30 | 33:28 | 42 |
7 | ![]() | 30 | 52:44 | 42 |
8 | ![]() | 30 | 37:43 | 40 |
9 | ![]() | 30 | 32:40 | 39 |
10 | ![]() | 30 | 32:42 | 36 |
11 | ![]() | 30 | 29:37 | 34 |
12 | ![]() | 30 | 32:45 | 34 |
13 | ![]() | 30 | 39:49 | 33 |
14 | ![]() | 30 | 33:63 | 31 |
15 | ![]() | 30 | 39:53 | 29 |
16 | ![]() | 30 | 25:62 | 20 |
- Skupina o titul
- Play-off o umístění
- Skupina o záchranu















