SESTŘIH: Baník – Slavia 0:2. Pražané mají double! V poháru obhájili triumf

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Slavia má po dlouhých 77 letech ceněný double! Ve finále MOL Cupu porazila ostravský Baník 2:0 a obhájila loňský triumf v národním poháru. Skóre v Olomouci otevřel v 37. minutě z penalty Tomáš Souček a pojistku přidal v 78. minutě Lukáš Masopust.

Slávisté ovládli i páté finále domácího poháru, které v samostatné historii hráli. Předtím triumfovali v letech 1997, 1999, 2002 a 2018. Baník prohrál třetí ze čtyř finálových zápasů, v samostatné historii zvítězil jen v roce 2005 v Olomouci nad Slováckem.

Triumf Slavie znamená, že čtvrtý tým ligy Jablonec má jistotu startu v kvalifikaci Evropské ligy. Kvalifikační utkání o Evropskou ligu si v nejvyšší soutěži s vítězem skupiny o Evropu zahraje pátý celek, jímž bude Liberec, nebo Ostrava. V případě vítězství Arsenalu ve finále Evropské ligy se třetí tým z ligy, který je Sparta, dostane do skupiny Evropské ligy.

Baník stejně jako v nedělním zápase nastoupil v rozestavení s pěti obránci. V brance překvapivě dostal před Laštůvkou přednost Budinský, který v této ligové sezoně zatím odchytal jediné utkání.

Slavia začala aktivněji. Ve 13. minutě proti Škodově střele zasáhl Budinský a ostravský gólman se blýskl i ve 22. minutě, kdy vyrazil Bořilovu ránu. Na druhé straně Slezané nezužitkovali závar na malém vápně.

SESTŘIH FINÁLE POHÁRU: Baník - Slavia 0:2. Sešívaní slaví double!

V 36. minutě Procházka ve vlastním vápně jemně sáhl na rameno Ngadeua, který upadl, a rozhodčí Ardeleanu k nevoli Slezanů odpískal pokutový kop. Slávista Souček nezaváhal a poslal Pražany do vedení. Proti penaltě vehementně protestoval na lavičce Baníku útočník Baroš, který po doléčení zranění začal na střídačce, a sudí ho mimo hřiště vyloučil.

Na druhé straně mohl odpovědět Holzer, ale odražený balon napálil z úhlu nad. Ještě před přestávkou se znovu blýskl Budinský, který vykopl Frydrychovu střelu.

Ostravský kouč Páník do druhé půle posílil ofenzivu o Granečného. Slávisté se zatáhli, ale Slezané se k šancím nedostávali. Naopak v 62. minutě trefil Zmrhal Fillovu ruku, penalta se ale tentokrát nekopala.

Čerstvý ligový mistr čím dál častěji vyrážel do brejků a po jednom z nich přidal v 78. minutě pojistku. Střídající Král vysunul Masopusta, který předchozí tři finálové zápasy v poháru v dresu Jablonce prohrál, a ten únik s přehledem proměnil. Baník neskóroval v šestém duelu po sobě.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský znovu po roce slaví vítězství v MOL Cupu

Domácí:

Hosté: 37. T. Souček, 78. Masopust

Domácí: Budinský – Pazdera (46. Granečný), Procházka, Stronati, Šindelář (71. Diop) – Fleišman (C), Fillo, R. Hrubý, Jánoš – Holzer, Kuzmanović (81. O. Šašinka).

Hosté: O. Kolář – Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil – T. Souček, Traoré (55. Král) – Masopust, Hušbauer (74. Olayinka), Zmrhal – Milan Škoda (C) (84. Kúdela).

Domácí: Laštůvka, Granečný, Diop, Jirásek, Baroš, Šašinka, Mešaninov

Hosté: Coufal, Olayinka, Van Buren, Kúdela, Baluta, Král, Kovář

Domácí: Baroš (č), Procházka

Hosté: Milan Škoda, Traoré, Masopust, O. Kolář

Ardeleanu – Nádvorník, Blažej

Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 566 míst)

11661 diváků

Klíčové momenty zápasu:

Slávističtí hráči probíhají policejním kordonem na děkovačku s fanoušky

Policejní zásahová jednotka hned po závěrečném hvizdu finále vtrhává na hrací plochu

Parádní atmosféra na finále poháru! Chachaři i sešívaní fandili celý zápas, vytasili chorea

Baník - Slavia: Král skvěle našel Masopusta, ten všem utekl a zvyšuje na 2:0!

Baník - Slavia: Náhradník Baroš je za protesty vyloučen!

Baník - Slavia: Procházka letmo zatáhl Ngadea, Souček proměňuje penaltu! 0:1