Afričané září. Přijde Kadlec o místo? | iSport.cz
4. listopadu 2010 • 21:37

Afričané září. Přijde Kadlec o místo?

Autor: pj, jon
TOP VIDEA
Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali
Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0! Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to čerstvý reprezentant a největší český talent. Přesto se Václav Kadlec musel v utkání s Lausanne (3:1) spokojit jen s lavičkou náhradníků. Forma útočného tandemu Wilfried – Kweuke je totiž ohromující. V duelu Evropské ligy se postarali o všechny góly. A ještě s bravurou. Přijde Kadlec kvůli Afričanům o místo v sestavě i v příštích zápasech?„Wilfried i Kweuke dali krásné góly,“ chválil sparťanské útočníky Josef Pešice v rozhovoru pro iSport.cz. „Byli nejlepší na hřišti,“ doplnil bývalý gólman letenského celku Tomáš Poštulka.

Bony s Kweukem rozhodli o sparťanském vítězstvíBony s Kweukem rozhodli o sparťanském vítězstvíFoto Michal Beránek Sport

Oba se shodli v tom, že Sparta konečně našla v útočných řadách dva úderné bijce.

Umí si podržet balón, mají převahu v osobních soubojích a dokáží zakončovat z jakékoliv pozice.

To je síla jako hrom.

„Utkání s Lausanne přineslo Spartě určité zjištění v tom, že takoví siloví útočníci můžou hrát vedle sebe,“ uvedl Pešice.

Všiml si také, že jejich výkon se zlepšil s příchodem záložníka Marka Matějovského.

„Hrálo se jim hned lépe. Před posledním gólem Matějovský poslal utajenou přihrávku na Bonyho, který z první skóroval,“ řekl.

Bony s Kweukem, fungující spolupráce afrických útočníkůBony s Kweukem, fungující spolupráce afrických útočníkůFoto Michal Beránek Sport

Trenér Jozef Chovanec podle Poštulky zkrátka udělal dobře, že Wilfrieda a Kweukeho postavil.

„Když útočníci zařídí všechny góly, nepotřebuje to další komentář. U Kweukeho je vidět, že jeho forma jde nahoru,“ podotkl.

Vynikající forma Afričanů však odsouvá na druhou kolej talentovaného mladíka Václava Kadlece. Po skvělém debutu v reprezentaci je najednou ve Spartě až třetím útočníkem v řadě.

„Tohle prostě přináší fotbal. Kadlec se musí poprat a místo si vybojovat,“ prohlásil Pešice s tím, že trenéři Letenských můžou klidně pro Kadlece najít místo právě za útočným duem Wilfried-Kweuke.

„Možná by to šlo. A pokud ještě Sparta najde správné složení zálohy, tak to může být docela zajímavé. Každopádně Kadlec má na to, aby se do sestavy prosadil,“ dodal bývalý hráč a asistent trenéra Sparty.

Podobně to vnímá i Poštulka. „Chovanec má k dispozici tři útočníky, kteří jsou schopní dávat góly. O Kadlece rozhodně strach nemám,“ uzavřel.

Radost Sparty po výhře v Lausanne
Radost Sparty po výhře v Lausanne

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud