První poločasy se šetříme, vtipkoval Vrba po postupu do Ligy mistrů

Autor: kub
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

HLASY TRENÉRA - Na první pokus a přes tři soupeře, takhle zatím žádný český tým do Ligy mistrů nepostoupil. Dokázala to až Viktoria Plzeň. „Jsem rád, že se to podařilo,“ neskrýval spokojení v rozhovoru pro ČT její trenér Pavel Vrba po vítězství 2:1 nad Kodaní.

Postup se přitom nerodil lehce, Plzeň navzdory náskoku z prvního zápasu v Kodani působila nervózně a pustila už v první půli soupeře do vedení. Po přestávce však svou hru český mistr zlepšil a nakonec góly Marka Bakoše a Michala Ďuriše výsledek otočil.

„Zejména ve druhé půli jsme prokázali obrovskou morálku,“ imponovalo Pavlu Vrbovi. „V šesti zápasech play-off Ligy mistrů jsme získali plný počet bodů, to je úžasné.“

Na otázku, proč si Viktoria znovu neodpustila rozpačitý vstup do utkání, pak úspěšný kouč odvětil s nadhledem: „V minulé sezoně jste nás kritizovali, že máme špatnou kondici. Tak se teď v první půli šetříme a začínáme hrát naplno až po přestávce. Vyplatilo se nám to.“

Plzeň si tak po Spartě a Slavii jako třetí český klub zahraje milionářskou Ligu mistrů.

„Teď už se můžeme těšit na los,“ řekl spokojeně Vrba. „Doufáme, že nás čekají zajímaví soupeři. A já bych byl rád, kdyby byli i hratelní, abychom se poprali o postup do jarních bojů.“

Pavel Horváth slaví vítězství nad Kodaní a postup do základní skupiny Ligy mistrů