Real zničil APOEL 6:0 a jde dál, Sevilla proti Liverpoolu vstala z mrtvých | iSport.cz
21. listopadu 2017 • 22:43

Real zničil APOEL 6:0 a jde dál, Sevilla proti Liverpoolu vstala z mrtvých

SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Obhájce titulu Real Madrid vyhrál 6:0 na hřišti APOELu Nikósie a postoupil do osmifinále fotbalové Ligy mistrů. Po dvou gólech dali Karim Benzema a Cristiano Ronaldo. Po remíze 1:1 s Portem si zajistil postup poprvé v klubové historii istanbulský Besiktas. Liverpool vedl v Seville už 3:0, ale nakonec se musel smířit s remízou, kterou ve třetí minutě nastavaného času vystřelil Pizarro, a na stvrzení postupu si musí počkat. Pokračuje mizérie Dortmundu, Borussia sice vedla s už jistým postupujícím Tottenhamem 1:0, hosté ale duel otočili.

Za Real dali na Kypru po dvou gólech Benzema a Ronaldo, který si v tomto ročníku připsal už osm branek a vede tabulku střelců o dva góly před dvojící Kane z Tottenhamu, Ben Yedder ze Sevilly. Ronaldo navíc skóroval v každém z pěti odehraných kol, což se mu povedlo jako třetímu hráči v historii soutěže po Del Pierovi a Rebrovovi.

SESTŘIH Ligy mistrů: APOEL - Real Madrid 0:6. Benzema i Ronaldo dali po dvou brankách
720p 360p

Besiktas sice prohrával od 29. minuty po gólu Felipeho, ale krátce před poločasem srovnal Talisca. V osmifinále si čtvrtfinalista Poháru mistrů evropských zemí z ročníku 1986/87 zahraje od přejmenování soutěže v roce 1992 poprvé. Povedlo se mu to na sedmý pokus.

Benzema oslavuje s trenérem Zidanem

Turecký celek má díky remíze na prvním místě skupiny G před posledním kolem dostatečný náskok čtyř bodů před Portem a pohárovým nováčkem Lipskem. Německý klub udržel šanci na osmifinále výhrou 4:1 v Monaku.

SESTŘIH Ligy mistrů: Monaco - RB Lipsko 1:4. Werner dal dva góly
720p 360p

Ve skupině E si mohl zajistit postup Liverpool a v Seville k tomu měl skvěle nakročeno, když po dvou gólech Firmina a zásahu Maného vedl po poločase 3:0. Domácí ale během deseti minut zásluhou Ben Yeddera snížili a v nastavení jim vybojoval bod Pizarro.

Anglický celek tak vede tabulku o bod před Sevillou a o tři před Spartakem Moskva, jenž ho čeká v závěrečném kole. Maribor už jistě zůstane poslední.

SESTŘIH Ligy mistrů: Sevilla - Liverpool 3:3. Reds vedli o tři góly, přesto nevyhráli
720p 360p

Šanci na postup udržela díky výhře 3:0 nad Doněckem i Neapol. A právě s ukrajinským týmem bude v závěrečném kole bojovat na dálku o osmifinále. Italský celek má nyní sice o tři body méně, ale s Šachtarem má lepší bilanci. Navíc mu hraje do karet i los, protože Neapol čeká poslední Feyenoord, zatímco ukrajinský soupeř hraje doma se suverénem skupiny F Manchesterem City.

Anglický klub udržel stoprocentní bilanci i dnes, ale proti Feyenoordu se hodně nadřel a o jeho výhře rozhodl až dvě minuty před koncem Sterling.

Skupina E:

Spartak Moskva - Maribor 1:1 (0:0)
Branky: 82. Zé Luís - 90.+2 Mešanovič. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Connor (všichni Skot.).

FC Sevilla - Liverpool 3:3 (0:3)
Branky: 51. a 61. z pen. Ben Yedder, 90.+3 Pizarro - 2. a 30. Firmino, 22. Mané. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.).

Neapol - Šachtar Doněck 3:0 (0:0)
Branky: 53. Insigne, 81. Zieliňski, 83. Mertens. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

Manchester City - Feyenoord Rotterdam 1:0 (0:0)
Branka: 88. Sterling. Rozhodčí: Kružliak - Balko, Somolani (všichni SR).

Besiktas Istanbul - FC Porto 1:1 (1:1)
Branky: 41. Talisca - 29. Felipe. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar (všichni Šp.).

Monako - Lipsko 1:4 (1:4)
Branky: 43. Falcao - 9. a 31. z pen. Werner, 6. vlastní Jemerson, 45. Keita. Rozhodčí: Undiano - Alonso, Yuste (všichni Šp.).

Dortmund - Tottenham 1:2 (1:0)
Branky: 31. Aubameyang - 49. Kane, 73. Son Hung-min. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (všichni Fr.).

SESTŘIH Ligy mistrů: Dortmund - Tottenham 1:2. Mizérie BVB pokračuje
720p 360p

APOEL Nikósie - Real Madrid 0:6 (0:4)
Branky: 39. a 45.+1 Benzema, 49. a 54. Ronaldo, 23. Modrič, 41. Nacho. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.).

Skupina H

1.  Tottenham 6 5 1 0 15:4 16
2.  Real 6 4 1 1 17:7 13
3.  Apoel 6 0 2 4 2:17 2
4.  Dortmund 6 0 2 4 7:13 2

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2