Expert: Feyenoord? Pragmatik Priske, zkrotil i City. Má radu pro Spartu

Video placeholder
Toto video je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!
Koupit
Expert o Feyenoordu: Priske je pragmatik, zkrotil i City. Má radu pro Spartu
Lars Friis na tiskové konferenci před zápasem s Feyenoordem
Sparťané se radují z výhry
Lars Friis na tiskové konferenci před zápasem s Feyenoordem
Trenér Feyenoordu Brian Priske
Dávid Hancko a Brian Priske na tiskové konferenci před zápasem se Spartou
Brian Priske na tiskovce před soubojem se Spartou
Kapitán Sparty Filip Panák
15
Fotogalerie
Liga mistrů
Začít diskusi (0)

Přes deset let hrál v Německu, teď je trenérem, skautem. Proto Petr Ruman analyzuje také všechny soupeře Sparty v Lize mistrů. Na řadě je Feyenoord Rotterdam, v jehož čele stojí starý známý Brian Priske. „Trenér je všestranný, dokáže skvěle reagovat,“ oceňuje expert deníku Sport. „Jsou perfektní, přesto najdeme chyby ve středu pole. V mnoha aspektech připomínají Slavii,“ upozorní před duelem, který Spartu čeká už ve středu od 21:00 na ikonickém stadionu De Kuip. Roční iSport Premium za zvýhodněnou vánoční cenu >>> 

Herní styl

Petr Ruman: „Tradičně vyznává ofenzivní a technicky vyspělý, který vychází z nizozemské filozofie totálního fotbalu. Pod moderními trenéry, jako jsou Arne Slot nebo Brian Priske, však tým získal i taktickou flexibilitu. Priske je známý pro pragmatický a disciplinovaný přístup, což Feyenoordu přineslo novou dynamiku, která spojuje agresivní presink a defenzivní stabilitu.“

Hra proti míči

Petr Ruman: „Tým klade důraz na kompaktní obrannou linii, která se při ztrátě míče rychle formuje. Proti silným soupeřům často využívá rozestavení 4 – 1 – 4 – 1, které nabízí jak stabilitu, tak ofenzivní možnosti. Priske kombinuje osobní obranu s pokročilou poziční, což snižuje riziko rychlých protiútoků. Jejich úspěšnost při získávání míče po ztrátě je jednou z nejvyšších v Eredivisie. Nejčastěji využívá střední blok, aby minimalizoval mezery mezi liniemi. Rotterdam je defenzivně flexibilní a dokáže se přizpůsobit soupeři. Používá změnu z rozestavení 4 – 1 – 4 – 1 na 4 – 4 – 2, přičemž jeden útočník presuje a desítka zavírá soupeřovu šestku, odkud následně vystupuje na soupeřova stopera. V případě potřeby přepíná do vysokého presinku. Ve vlastní obranné třetině se obránci i záložníci soustředí na bránění malého pokutového území, a často tak zůstává prostor pro zpětné přihrávky mezi penaltovým bodem a hranicí šestnáctky.“

Feyenoord je flexibilní, ale vychází z rozestavení 4 – 1 – 4 – 1Feyenoord je flexibilní, ale vychází z rozestavení 4 – 1 – 4 – 1 • Koláž iSport.cz

Hra s míčem

Petr Ruman: „Kladou důraz na rychlé přepínání a ofenzivní kreativitu středních záložníků. Křídelní hráči, například Ivanušec, Hadj-Mousa nebo Paixao, jsou klíčoví při vytváření prostoru pro útočníka Giméneze. Ten je typickým boxovým hráčem, který využívá chytrý pohyb a výborné zakončení k dosažení gólů. Feyenoord není posedlý kontrolou míče, ale klade důraz na efektivitu při jeho držení. Při výstavbě hry používá dvě základní herní varianty: Buď přes šestku do kombinace a poté přijde diagonální přenesení hry do situací jeden na jednoho. Druhá možnost je přenesení přes krajního beka diagonálně na osmičku nebo devítku a znovu do situací jeden na jednoho.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů