30. září 2008 • 09:28

Výprask řídil Kerič

Liberecký Petr Papoušek (vpravo) se snaží uniknout Kamilu Vackovi ze Sparty.
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali

Výtečný útočník Kerič, skvělý brankář Hauzr, bojovnost na hranici sebeobětování. S takovými trumfy sestřelil Liberec ve včerejší dohrávce 8. kola pražskou Spartu.

„K fotbalu patří důslednost. A tohle byl faktor, který nám dneska chyběl,“ pravil notně zklamaný

trenér Sparty Vítězslav Lavička. Jeho svěřenci zaplatili za bleskový úder, který jim zasadil už ve druhé minutě nejlepší muž na trávníku Kerič.

Na něj už nedokázali gólově odpovědět. Navíc v závěru první půle inkasovali po hlavičce Smetany podruhé, po přestávce inkasovali z kopačky Keriče potřetí. Zápas nevyšel letenskému stoperu Kučerovi, jenž se nachomýtl u všech inkasovaných branek.

Liberec zkrátka Spartě nevoní, počtvrté v řadě odtud odjížděla zklamaná. Tentokrát po vysoké, ale naprosto zasloužené, porážce 0:3. Pražané tak můžou vyhlásit konkurz na střelce, čtyřikrát po sobě vyšli naprázdno. U Nisy navíc propadli v defenzivní fázi, doposud nejsilnější stránce.

„Znovu se ukázalo, že každý zápas je jiný. Nedávno se Zlínem se na nás nedalo koukat, následně jsme prohráli na Bohemce. Zlepšení naznačil zápas v Opavě v poháru, říkali jsme si, že v tom chceme pokračovat, že se pokusíme proti Spartě odehrát hezký zápas. A to se vcelku podařilo,“ pověděl domácí kouč Ladislav Škorpil.

Slovanu pomohl k triumfu rychlý gól. Nekoncentrovaná obrana Sparty nechala propadnout halvičku Smetany a Kerič zblízka prostřelil Kozáčika. A zároveň ukončil jeho 476 minut trvající neprůstřelnost.

To bylo od Slovanu nějaký čas vše, otěže zápasu převzala Sparta, narážečkami se dostávala poměrně snadno na dostřel domácí branky, její strážce rány Matušoviče a Kisela zneškodnil.

V 18. minutě se pak v obrovské šanci zjevil Kulič, ke kterému se odrazil míč po střele z přímého kopu. Vypálil sice pohotově, jenže vedle. Po půlhodině o sobě dali vědět i Severočeši, nejprve individuální akci zakončil nepřesnou ránou Kerič, poté spálil tutovku Dort.

Postupoval sám na Kozáčika, netrefil ale branku. Slovan to nemuselo dlouho mrzet, za pár okamžiků po centru Papouška skóroval hlavou Smetana. Do poločasu mohl zvýšit Kerič, nedokázal však umístit míč do odkryté branky.

Po přestávce vrhli hosté všechny síly do útoku, na trávníku se objevili další dva útočníci Bony a Došek, kýžený výsledek to ale nepřineslo. Naopak Kerič z brejku rozjásal Nisu potřetí.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.