8. listopadu 2008 • 19:57

Chovanec: Trpělivost se vyplatila

Autor:
Josef Chovanec
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparťanský kouč Jozef Chovanec před zápasem hráče upozornil, že se nestává často, aby tým prohrál dvě utkání hraná venku hned po sobě jako v případě Zlína."Proto jsem hráče upozorňoval, že bude třeba být především trpělivý. Nedařilo se nám sice hrát zcela podle našich představ, ale ta trpělivost nakonec nesla ovoce," řekl domácí kouč. Nelíbil se mu ale přechod do ofenzivy. "Byl až příliš kostrbatý," zlobil se Chovanec.

O přestávce své hráče razantně upozornil, aby více stříleli, což se nakonec vyplatilo. "Terén tomu nahrával, přitom jsme stříleli minimálně. S naší střelbou to je podivné - jednou střílíme hodně a nepřesně, podruhé vůbec. Ale je potřeba to zkoušet, protože z vystupování obránců vyplývají chyby ve středu obrany," vysvětloval letenský kouč.

Sparta rozhodla ve druhém poločase>>>

Hostující trenér Stanislav Levý litoval, že jeho tým nedokázal udržet cennou remízu po celý zápas. Byl ale přesvědčen, že hráči nezklamali. "Do prvního gólu jsme dokázali plnit naše plány, k ničemu jsme moc Spartu nepustili.

Přesto si myslím, že je po dnešku na čem stavět, předvedli jsme lepší výkon než na Bohemians před týdnem," připomněl kouč svou premiéru na zlínské lavičce.

Třináct a půl roku čekal na další gól v české nejvyšší soutěži Patrik Berger, který dnes otevřel skóre. V květnu 1995 vstřelil dva góly Slavie na hřišti Benešova při výhře 5:1. "To už si ani nepamatuju, navíc pro mě je dnes důležitější, že ten gól pomohl k důležité výhře.

Je pravda, že se trápíme, a lidé se na nás občas i trochu zlobí, ale pro nás je v tomto období důležité vyhrávat. Pak půjde nahoru i hra a návštěvnost," řekl Berger, který v pondělí oslaví pětatřicáté narozeniny.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, Sparta, zlínKlasická verze
Mobilní verze