11. listopadu 2008 • 10:01

Pozor, Baník jede!

Autor:
V euforii běžící Václav Svěrkoš
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořadí poblíž čela tabulky Gambrinus ligy se mění! Na druhou příčku se vyšplhala Ostrava, na třetí naopak klesla Boleslav. Rozhodla o tom dohrávka 13. kola mezi oběma celky. Středočeši v ní doma podlehli Baníku 0:2.Sudí Mikel pískne naposledy do píšťalky. Kouč Ostravanů Karel Večeřa se dívá dopředu. Upřeně. Nenechá na sobě nic zdát. Až po chvilce se otočí směrem k lavičce, usměje se a plácne si se svými asistenty. Poté otcovsky obejme útočníka Střihavku a kráčí do středu hřiště za ostatními hráči.

Otepka: Rozhodčí je také jenom člověk >>>

Jen o pár metrů dál na druhé střídačce vládne zklamání. I trenér domácích Pavel Hapal se dlouze dívá směrem do hřiště. Jeho pohled je zadumaný. Přemýšlí, kde se stala chyba. Boleslav prohrála po jedenácti zápasech, doma v sezoně padla vůbec poprvé.

„Jsem zklamaný,“ nezastíral Hapal, jenž v minulosti Ostravu vedl, a i proto možná toužil svého někdejšího zaměstnavatele porazit.

Baník vyloupil Boleslav >>>

Baník naproti tomu sehrál sebevědomou partii, Boleslav přehrál, jako se to v této sezoně ještě nikomu nepovedlo. Slavia aby se o první příčku pomalu začínala bát. Její pronásledovatel má formu, vyhrál čtvrtý zápas v řadě a na první příčku ztrácí pouhé čtyři body!

„Podívejte, kdyby to bylo po 30. kole, byl bych spokojený, ale je 13. kolo, které nic neřeší. Ano, je to povzbuzující, příjemné, ovšem také zavazují a pouze dílčí,“ pravil stratég hostů.

Baník ohromuje zejména svou útočnou silou. V posledních čtyřech střetnutích nešel pod dva góly na zápas, soupeřům jich za tu dobu nasázel čtrnáct! „Jsem spokojený, že jsme byli směrem dopředu nebezpeční po celý zápas,“ liboval si Večeřa i po včerejšku.

Jenže na Mladou Boleslav jakoby sáhla krize. „Malá krizička na nás asi padla,“ připustil brankář Miroslav Miller.

27
Tolik gólů padlo v devíti vzájemných duelech Mladé Boleslavi a Ostravy.

I včera byl dodržen minimální limit dvou branek na zápas. Středočeši však doma podlehli Baníku vůbec poprvé.


Středočeši se začínají trápit i v defenzivě, která je v úvodu sezony zdobila. V posledních čtyřech duelech inkasovali v součtu sedm branek! „Neviděl bych v tom nic. Nyní jsme inkasovali z penalty a ze standardky. Neřekl bych, že naše defenziva pracuje špatně, problémy jsme měli spíš směrem dopředu,“ namítl Hapal.

Před čtrnácti dny se Boleslavští chlácholili bezbrankovou remízou se Slavií a mluvili o tom, že si dokázali, že hrát mohou s každým. Nyní již pro ně konfrontace s silnými nevychází příliš příznivě. Kromě plichty s červenobílými remizovali v Liberci, s Ostravou prohráli. Ze tří zápasů pouze dva body… „To je pravda, se silnými týmy jsme nevyhráli, což pro nás nevyznívá moc dobře,“ přiznává boleslavský útočník Luboš Pecka.

Nepodepíše se nevydařená série Hapalově partě? „Nemyslím, že by nás to mělo nahlodat. Musíme se z toho oklepat. Nedělal bych z toho tragédii, věřím, že tenhle tým právě nyní ukáže svou sílu,“ uvedl boleslavský kouč.
Včerejší výsledek zřejmě neudělal radost sparťanům.

Letenský vicemistr totiž klesl na čtvrtou příčku. Usmívat se naopak mohli slávisté. Červenobílí sice v Českých Budějovicích pouze plichtili, ovšem díky zaváhání Boleslavi si nejbližšího pronásledovatele drží za sebou stále o čtyři body. Oproti situaci po předchozím kole se tedy pro tým Karla Jarolíma z tohoto pohledu nic nemění.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, baníkKlasická verze
Mobilní verze