Pracháči letí za exotikou | iSport.cz
6. ledna 2009 • 13:00

Pracháči letí za exotikou

Autor: Ondřej Michálek, Blesk
Jaromír Blažek (vlevo) a Milan Švenger na tréninku Sparty.
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Milion korun obětuje většina klubů fotbalové ligy na zhruba desetidenní herní soustředění kdesi v teple. S výlety do neznáma, jako když Teplice v roce 2005 vyrazily do Kostariky, je konec. Sparta se Slavií přesto nakouknou aspoň do Asie.Deset dnů na turnaji v Hongkongu Spartu nebude stát prý ani korunu. „Pořadatelé turnaje hradí vše včetně dopravy,“ pravil mluvčí klubu Tomáš Křivda. Prvních deset dnů února si tak ještě tým zpestří zhruba »milionovým« pobytem ve španělské Malaze.

» Podrobná mapa soustředění všech týmů «

Slavia podruhé za sebou letí do Dubaje. „Cena je srovnatelná se soustředěním někde v Evropě. A to i díky partnerovi klubu, který zajišťuje dopravu,“ řekl mluvčí Ondřej Zlámal. Letenky bývají podle délky soustředění zhruba třetinovou položkou. Za ty Slavia ušetří.

Konkrétní čísla kluby většinou tají, ale jsou i výjimky. „Vejdeme se do devíti set tisíc korun,“ řekl teplický šéf František Hrdlička o osmidenním pobytu v Turecku. „Loni jsme byli na Kypru, letos chtěl trenér Turecko. Nebyl v tom problém, cena je prakticky stejná,“ dodal.

Nedá se říci, že kvůli krizi kluby nějak mimořádně šetří. „Přitom stačilo, aby se dohodlo více týmů, které letí do Turecka – koukal jsem, že je nás šest. Místo letenek linkami s přestupy se dal výhodně pořídit speciál...“ všiml si Hrdlička.

„I my se vejdeme pod milion korun. Část přípravy zaplatíme z peněz od Celtiku za přestup Mišuna. Hráči si za dobrý podzim zaslouží chvíli trénovat v teple,“ míní příbramský Jaroslav Starka.

Doma zůstanou jedině kladenští fotbalisté. Kondici teď nabírají v Krkonoších, ale před ligou se budou chystat doma v mrazu. „Loni jsme to udělali také tak a zachránili jsme se. Ušetřené náklady v tom samozřejmě také hrají roli,“ přiznal mluvčí klubu Miroslav Bureš.

Kam také pojedou?

Na Kypr –
Nejvyužívanější místo zimní přípravy – loni tu bylo pět klubů, letos jich poletí dokonce šest. Bývá tady nejtepleji, kolem dvaceti stupňů.

Do Turecka –
Loni tři týmy, letos dvojnásobek. Mimosezonní pobyty v Antayi vyjdou levně, navíc sem létá celá Evropa a snadno se tu shánějí soupeři.

Do Španělska –
Specialita fotbalistů Sparty, formu ladí tradičně na Pyrenejském poloostrově. Ovšem turnaj v Hongkongu, to bude větší exotika!

Na Slovensko –
Ročně sem míří jeden klub, letos Budějovice. Je odtud i největší skandál: V roce 2007 Slovácko v hotelu mělo dluh, zástavou nechalo fabii...

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud