Zbourají Spartě stadion? | iSport.cz
Ondřej Škvor
6. června 2009 • 12:49

Zbourají Spartě stadion?

Autor: Ondřej Škvor, Jiří Čunderlík
Vstoupit do diskuse
2
Stadion Sparty
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
České Budějovice - Mountfield HK: Hronek z první překonal Čiliaka, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud vše půjde podle plánu, srovnají bagry přes zimu hlavní tribunu sparťanského stadionu se zemí a vypukne rekonstrukce. To by znamenalo, že příští ligové jaro odehraje Sparta na pronajatém strahovském stadionu.O rekonstrukci se hovoří na Spartě už dlouho. A nyní to vypadá, že se blíží její čas. „Je pravda, že zvažujeme rekonstrukci stadionu na Letné,“ potvrzuje ředitel klubové komunikace Ondřej Kasík. Co to znamená? Hlavní tribuna půjde k zemi a vyroste nová. „Nedojde k rozšíření kapacity stadionu. Vybudujeme nové VIP prostory a zázemí pro tým a novináře,“ vysvětluje Kasík. V klubu tohle berou jako ideální scénář.

Sparťanský fanoušek v tu chvíli musí počítat s tím, že za svým týmem bude stoupat na strahovský kopec, kde dlouhá léta pobývala v azylu konkurenční Slavia. „Ano, stěhovali bychom se dočasně na Strahov,“ říká Kasík.

Sparta tedy už pro jistotu zahájila jednání s ČSTV, provozovatelem stánku na Strahově, o případném jarním stěhování. „Zatím šlo pouze o dotaz, zda bychom jim to umožnili,“ vypráví Pavel Pávek, ekonomický ředitel ČSTV.

Jeho organizace nyní registruje už čtyři kluby, které o Strahově uvažují jako o svém možném útočišti. Kromě Sparty se jedná o Bohemians 1905, Bohemians Praha a Kladno – u nich se ovšem jedná o záchrannou brzdu pro případ, že by jejich nevyhřívané trávníky v zimním období ohrozily regulérnost utkání.

Sparta naposledy nastupovala ve strahovském exilu v závěru jara 2001, kdy se na Letné budovalo vyhřívání trávníku.

Zatímco rekonstrukce se ještě nedočkala definitivního posvěcení, jiná změna týkající se stadionu na Letné už je jistá – název AXA Arena již neplatí. „AXA vzhledem ke své celosvětové strategii v souvislosti s ekonomickou krizí neprodloužila partnerství. Sparta však už stojí velice blízko uzavření dohody s novým partnerem,“ říká Kasík.

Témata:  sport, fotbal, sparta, letná
Vstoupit do diskuse
2

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud