Václav Chvála se zlobí, chce rozpustit ČMFS | iSport.cz
12. prosince 2009 • 19:07

Václav Chvála se zlobí, chce rozpustit ČMFS

Autor: šq
Vstoupit do diskuse
1
Chvála Václav
TOP VIDEA
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
Sparta - Jablonec: Nádherný gól! Karabcova skvělá přihrávka a Hložkův gól patičkou, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Předseda Pražského fotbalového svazu Václav Chvála, který ve čtvrtek dostal od disciplinární komise třicetitisícovou pokutu za znevažování jména českého fotbalu, zvažuje, že podá k civilnímu soudu žádost o rozpuštění svazu.Chvála byl 31. března letošního roku přepaden a zmlácen dvěma pachateli. Ti zůstali neznámí, napadený však naznačil, že za akcí stojí fotbalové kruhy v čele s bývalým sudím Romanem Berbrem. A za tuhle úvahu dostal od disciplinárky předevčírem pokutu třicet tisíc korun.

Chvála platit nehodlá a se stížností se obrátí na civilní soud. „Nezaplatím, budu se soudit,“ trvá na svém. A zvažuje ještě víc. „Možná podám na ministerstvo vnitra návrh na rozpuštění Českomoravského fotbalového svazu,“ šokuje. „Svaz porušuje své stanovy i zákony téhle země. Čím? Třeba tím, že mě postihuje za vyjádření názoru. Já navíc přece nikde výslovně neřekl, že za tím přepadením stojí Berbr,“ vysvětluje.

Na Strahově si podle všeho z Chválova možného kroku hlavu nedělají. „Já to vidím tak, že pan Chvála chce destabilizovat svaz, protože v červnu na valné hromadě prohrál volby,“ říká předseda Ivan Hašek.

Témata:  sport, fotbal, čmfs, chvála
Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud