Karel Häring
10. května 2011 • 12:51

Sparta láká posily. Přijde teplický Vidlička

Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, Letenští se vyhrabali z nejhoršího
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sezona ještě neskončila, ale Sparta už má podepsány dvě posily pro příští sezonu. Po Martinu Juharovi z MFK Košice přichází na Letnou obránce Teplic Vlastimil Vidlička. Naopak příchod Radka Kováče, o kterém se spekuluje, je velmi nepravděpodobný.V kabině Sparty mohou během letní přestávky nastat poměrně velké změny, zejména pokud se Letenským nepodaří přeskočit v tabulce Gambrinus ligy zatím vedoucí Plzeň a získat titul. Jak už Sport dříve informoval, uchráněny nemusí být ani dvě modly fanoušků: Tomáš Řepka a Jaromír Blažek.

Až v červnu zahájí Sparta přípravu na novou sezonu, bude se na ní hlásit nejen záložník Martin Juhar z MFK Košice, ale i Vlastimil Vidlička.Obránci Teplic končí v létě smlouva a pravý bek, jenž v červenci oslaví třicáté narozeniny, se dohodl na smlouvě s největším tuzemským klubem. I když to zainteresované strany zatím ofi ciálně nezveřejnily, Sportu to potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje.

POHYBY NA LETNÉ
KDO PŘIJDE
Martin Juhar (Košice) Vlastimil Vidlička (Teplice)

O KOM SE TAKÉ MLUVÍ Radoslav Kováč (West Ham) Mickael Tavares (Middlesbrough)

KDO MOŽNÁ ODEJDE
Tomáš Řepka Jaromír Blažek Ondřej Kušnír

Přestupová pravidla umožňují hráčům, jímž končí kontrakt, podepsat v průběhu posledního půlroku jeho trvání smlouvu s jiným klubem.

Toho Sparta a Vidlička, jenž má na kontě 218 ligových startů, využili a bývalý obránce Zlína či Liberce se z Teplic přesune do metropole zadarmo.

Jeho příchod na Letnou dává zřejmý signál k tomu, že by se vedení klubu nebránilo v případě adekvátní nabídky zpeněžení Ondřeje Kušníra.

Nejzajímavější však v průběhu léta může být situace okolo Tomáše Řepky a Jaromíra Blažka. Jak už Sport v uplynulých týdnech informoval, z Letné prosakují zprávy o jejich možném konci. Důvodem prý není samotná výkonnost jako jejich vliv na dění uvnitř týmu. V kabině nefungují jako pozitivní lídři.

Podle některých informací by stopera a současného kapitána mohl nahradit Radoslav Kováč. Bývalý reprezentant ve Spartě působil už v letech 2003 až 2005, jenže je nereálné, že by k jeho návratu došlo již v letos v létě, přestože svůj současný klub West Ham United opustí.„Situace se může změnit, nicméně zatím to vypadá, že zůstane v zahraničí,“ řekl Sportu Pavel Zíka, šéf společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje. Zároveň ale nepopírá zájem Sparty. Kováčovou příští štací spíš bude bundesliga nebo italská Serie A, ve hře prý je také setrvání v Premier League.

Z Anglie by naopak mohl odejít Mickael Tavares (nyní Middlesbrough), podle listu Aha! právě Sparta sonduje situaci okolo defenzivního záložníka, jenž si v Česku udělal výborné jméno při působení v konkurenční Slavii.

Verbíř se snaží zastavit Pavelku
Verbíř se snaží zastavit Pavelku


Vstoupit do diskuse
8

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud