Baníku za potyčku chuligánů postih nehrozí | iSport.cz
11. listopadu 2010 • 16:14

Baníku za potyčku chuligánů postih nehrozí

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Baníku Ostrava nehrozí žádný disciplinární postih za výtržnosti fanoušků při sobotním utkání fotbalové ligy s Plzní. Střety příznivců s policisty se odehrály mimo stadion a disciplinární komise dnes oznámila, že proto není možné zahájit s klubem řízení.Zápas byl v prvním poločase na dvacet minut přerušen, hráči museli utéct před slzným plynem, který policisté použili proti fanouškům u stadionu. Následně bylo zadrženo dvanáct výtržníků, deset z řad ostravských příznivců a dva plzeňští. Komise události zaznamenala, ale trestat nikoho nebude.

"Za běžných okolností by to vedlo automaticky k disciplinárnímu řízení. Zároveň však bylo zjištěno, že zápas byl narušen událostmi, které probíhaly mimo stadion, tedy mimo kompetenci pořadatelské služby. Jde tedy o unikátní případ, který nelze v rámci disciplinárního řádu nijak řešit," uvedl mluvčí komise Jaroslav Kolář.Pokutu 15.000 korun musí zaplatit mladoboleslavský klub, který v rozporu s rozpisem první ligy během utkání opakovaně na stadionu pouštěl hudbu. "Rozpis povoluje jen krátkou, maximálně patnáctivteřinovou produkci neobsahující komerční sdělení, a to jen po vstřelení branky," uvedl Kolář.

Peklo na BazalechPeklo na BazalechFoto ČTK


Příbram přijde na 10.000 korun nedostatečná pořadatelská služba v zápase se Slavií, jejíž fandové masivně používali pyrotechniku v ochozech stadionu. "Za kontrolu u vchodů odpovídá pořadatelský klub," řekl Kolář.

Slávistům také hrozí trest. Komise s nimi zahájila řízení, protože při jejich posledním domácím duelu s Jabloncem asistenta rozhodčího zasáhl kelímek hozený z tribuny.Komise se na příštím jednání bude zabývat i případy z druholigových stadionů: v duelu Mostu s Třincem vběhl na hřiště jeden z fanoušků, za což třeba dostal Liberec před týdnem padesátitisícovou pokutu a Ostrava ještě o deset tisíc vyšší.

Nedostatečnou pořadatelskou službou se provinilo i Znojmo v utkání se Zlínem.Měsíc nemůže vykonávat funkci delegáta Josef Bajer, který doplatil na rozpor ve svých vyjádřeních.

Nejprve do zápisu o utkání uvedl, že diváci v Hradci Králové s rasistickým podtextem skandovali proti mladoboleslavskému záložníkovi Alexandru Mendymu. Ale poté, co se královéhradecký klub při disciplinárním řízení ohradil, své původní vyjádření popřel.

Vše se zvrhlo kvůli tzv. Tribuně chudýchVše se zvrhlo kvůli tzv. Tribuně chudýchFoto ČTK


"Uvedl, že o rasistický projev v žádném případě nešlo. Jde tedy rozpor, z něhož plyne, že jde o chybné vyplnění zápisu delegáta," uvedl Kolář s tím, že měsíční zákaz výkonu funkce je na spodní hranici sazby.

Disciplinárka také zastavila činnost hráčům. Jablonecký Jan Vošahlík, příbramský Josef Divíšek a Miroslav Holeňák z Liberce si o víkendu nezahrají v 16. kole první ligy kvůli nasbíraným čtyřem žlutým kartám, za vyloučení ve středečním utkání Ondrášovka Cupu čeká nucená pauza i českobudějovického obránce Dmitrije Lenceviče.

Dýmovnice, policejní dělbuchy a nakonec slzný plyn. Kolem Bazalů zuřila v sobotu válkaDýmovnice, policejní dělbuchy a nakonec slzný plyn. Kolem Bazalů zuřila v sobotu válkaFoto ČTK


Ve druhé lize si za čtyři žluté karty v jednom kole nezahrají Martin Opic, Vladan Milosavljev a Ondřej Ficek z Karviné, Martin Knakal a Patrik Onyango z Mostu, zlínský David Šmahaj, kladenský Milan Vukovič a znojemský kvartet Todor Jonov, Lukáš Podzemský, Dominik Krhut a Petr Zapalač.

Delší pauza čeká hlučínského Ondřeje Vaňka, který dostal trest na tři zápasy za vulgární urážku rozhodčího. Další hráč Hlučína Vladimír Coufal si dvakrát nezahraje za surovou hru a jeho spoluhráč Petr Ondrušík za vyloučení. Všechny incidenty se odehrály v utkání Hlučína s Viktorií Žižkov.

Slzný plyn na dvacet minut přerušil i samotný zápas
Slzný plyn na dvacet minut přerušil i samotný zápas

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud