14. července 2021 • 19:00

Dotazník redaktorů Sportu k EURO ovládla Itálie. Mezi elitou i Schick

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
 • Dotazník redaktorů Sportu k EURO ovládla Itálie. Mezi elitou i SchickDotazník redaktorů Sportu k EURO ovládla Itálie. Mezi elitou i SchickFOTO: Koláž iSport.cz

  Prvenství Itálie na EURO se projevilo i v dotazníku redaktorů Sportu. Podle jejich ankety byl hráčskou jedničkou na šampionátu brankář squadry azzurry Gianluigi Donnarumma, trenérské žezlo nejlépe zvládal jeho kouč Roberto Mancini a stejným počtem hlasů i Dán Kapser Hjulmad. Hráči celkem osmi zemí se objevili v ideálních sestavách dotazovaných. Čtyřikrát dostal hlas český útočník Patrik Schick, o jeden méně jeho spoluhráč z obrany Vladimír Coufal.

 • Nejlepší hráč

  Ondřej Škvor: Leonardo Bonucci (Itálie)
  Je mu třicet čtyři a už není nejrychlejší. Takže tank Lukaku nebo sprinter Sterling by ho měli, včetně ještě staršího parťáka Chielliniho, převálcovat. Nestalo se. Stoper je pro mě základem triumfu.

  Jan Podroužek: Gianluigi Donnarumma (Itálie)
  Největší z Italů na šampionátu, bestie v bráně. V mých očích má největší podíl na evropském titulu, ostatně i techničtí pozorovatelé UEFA ho prohlásili hráčem turnaje. Jasná volba.

  Jakub Dvořák: Gianluigi Donnarumma (Itálie)
  Legendární Gigi Buffon může být v reprezentačním důchodu v klidu. Jeho jmenovec má vše pod palcem. Působí kolosálně. Komu jinému mělo AC Milán nasypat miliony, aby o něho nepřišlo?!

  Michal Kvasnica: Gianluigi Donnarumma (Itálie)
  Vybrat kohokoli ze základní sestavy Italů, neprohloupil bych. Největší dojem na mě však udělal právě obrovský brankář, zejména tím, s jakým klidem dopomohl starším spoluhráčům k titulu.

  Jan Malý: Giorgio Chiellini (Itálie)
  Král mistrovské obrany. Šéf, jistota, síla ve vzduchu, přehled. To vše snoubí. I když věkem už může patřit do staré gardy, pořád vyniká. Zdatný následovník italských obranných bardů. Prostě král.

  Martin Mls: Gianluigi Donnarumma (Itálie)
  Jeho poker face po rozhodující chycené penaltě ve finálovém rozstřelu byl dokonalý. Na cestě za zlatem dostal jen čtyři góly a Itálie už ví, že po Zoffovi či Buffonovi má dalšího velkého brankáře.

  EURO 2021: Top hráči ME? Donnarumma či Sterling. V čem dal Csaplár Čechům čtyřku?
  Video se připravuje ...

 • Nejlepší trenér

  Ondřej Škvor: Kasper Hjulmand (Dánsko)
  Dokázal svůj tým přiblížit k horní hranici možného. Správně poskládal mužstvo a přiměl ho hrát tak, aby využilo své silné stránky. Navíc je to sympaťák a chytrý pán.

  Jan Podroužek: Roberto Mancini (Itálie)
  Velkou zkouškou prošel především ve finále, kdy jeho Itálie musela poprvé dotahovat výsledek. Zachoval sebekontrolu a dvě výměny „kus za kus“ nakoply mužstvo k triumfu.

  Jakub Dvořák: Roberto Mancini (Itálie)
  S týmem žil. Když mu bylo ouvej, odkládal sako. Když teklo do bot, nestyděl se za větrovku. Ale hlavně – v době, kdy se na italskou lavičku nikdo zrovna nehrnul, složil fungující realizák i tým.

  Michal Kvasnica: Kasper Hjulmand (Dánsko)
  Zvedl tým po kolapsu Christiana Eriksena, úvodních dvou prohrách a dokráčel s ním až do semifinále. Dáni se prezentovali atraktivním fotbalem a stříleli nádherné góly. Skvělá práce.

  Jan Malý: Kasper Hjulmand (Dánsko)
  Dány zasáhla hned v úvodu šampionátu obrovská rána, když zkolaboval Christian Eriksen. Trenér v těžké situaci tým ukočíroval a vymáčkl z něj potenciál, který v něm je. Zaslouží velké uznání.

  Martin Mls: Roberto Mancini (Itálie)
  Před třemi lety fotbalová Itálie trpěla, mistrovství světa se hrálo bez ní. Nový kouč tým přesvědčil: „Na EURO dojdeme do finále!“ Z hvězd poskládal úspěšný tým, který už skoro tři roky neprohrál.

  EURO 2021: Pomohla Itálii revoluce v mládeži? Nic nového, ale dodala impuls, tvrdí Csaplár
  Video se připravuje ...

 • Největší překvapení

  Ondřej Škvor: Rozhodčí
  Snad až na semifinále Anglie s Dánskem rozhodčí nepokazili jediný zápas. Naopak, pomohli fotbalu tím, že nechávali hře spád a alibisticky nepískali jen proto, že někdo šel k zemi.

  Jan Podroužek: Ukrajina
  Andrej Ševčenko už dávno není jen hráčskou ikonou země, začíná se pomalu stávat i trenérským mistrem. Ukrajinu přivedl mezi nejlepších osm zemí, největší úspěch reprezentace na EURO.

  Jakub Dvořák: Dánsko
  Kdepak outsider. Na severu se čím dál častěji objevují zajímaví hráči pro evropskou elitu. Trenér Hjulmand a jeho Damsgaard, Maehle, Dolberg, Höjbjerg či Christensen nás ještě překvapí.

  Michal Kvasnica: Maďarsko
  Ani jednou nevyhrálo a ve skupině skončilo poslední. Vím. Ale způsob, jakým se Maďaři prali s Portugalskem, Francií a Německem, mi byl velice sympatický. Tamní fotbal jde nahoru.

  Jan Malý: Česko
  Nevím, jestli je označení překvapení úplně to nejtrefnější, ale čtvrtfinále je pro český tým velkým úspěchem, který zaslouží ocenit. Bravo. To samé platí pro Dány a Švýcary.

  Martin Mls: Dánsko
  Kdyby po bolavé ztrátě lídra Christiana Eriksena řekli, že na turnaji končí, nikdo by to Dánům nemohl vyčítat. Místo toho se obdivuhodně zvedli a dokráčeli do semifinále, což byla senzace.

  EURO 2021: Srovnání generací. Dánové z potenciálu vytěžili víc než Češi, soudí experti
  Video se připravuje ...

 • Největší zklamání

  Ondřej Škvor: Politizace EURO
  Zpátky ni krok. Takže budeme poklekávat a dělat, že to není politika. Budeme všude malovat duhu a dělat, že to není politika. UEFA podala pokroku prst a myslím, že už pomalu lituje.

  Jan Podroužek: Nizozemsko
  Skupinou projeli jako na tobogánu, ale jak se ukázalo, prostě jen splnili povinnost mezi outsidery. Už v osmifinále Nizozemce vykopali Češi. Mohli jít daleko, nevyužili toho.

  Jakub Dvořák: Francie
  Mistrovská kocovina z Ruska se výrazně protáhla. Mbappé a spol. vzali mistrovství Evropy jako pouťák pro zábavu. A zaslouženě se pakovali už v osmifinále. Jaký rozdíl oproti fachmanské Itálii.

  Michal Kvasnica: Francie
  Bohorovná desetiminutovka v závěru osmifinále proti Švýcarům vystavila nadupanému mančaftu úřadujících mistrů světa stopku. Jediná turnajová výhra s Němci? To je trestuhodně málo...

  Jan Malý: Francie
  Z natřískané skupiny postoupili mistři světa docela s přehledem, jenže v osmifinále trestuhodně promrhali náskok nad Švýcary. Doplatili na lehkovážnost, asi si mysleli, že jsou nedotknutelní.

  Martin Mls: Německo
  Jen osmifinále? Pro trojnásobné mistry Evropy zklamání. Nesedla jim už skupina, kde zazářili jen v jednom z tří zápasů a nebyli daleko od rychlého vyřazení. Smutné loučení pro trenéra Löwa.

  iSport podcast: Francouzi doplatili na bohorovnost. Zápas jako Pogbova kariéra v kostce
  Video se připravuje ...

 • Moje sestava

  Ondřej Škvor: 

  Ideální sestava EURO dle Ondřeje Škvora Ideální sestava EURO dle Ondřeje ŠkvoraFoto Sport

  Jan Podroužek: 

  Ideální sestava EURO dle Jana Podroužka Ideální sestava EURO dle Jana PodroužkaFoto Sport

  Jakub Dvořák:

  Ideální sestava EURO dle Jakuba Dvořáka Ideální sestava EURO dle Jakuba DvořákaFoto Sport

  Michal Kvasnica:

  Ideální sestava EURO dle Michala Kvacnici Ideální sestava EURO dle Michala KvacniciFoto Sport

  Jan Malý:

  Ideální sestava EURO dle Jana Malého Ideální sestava EURO dle Jana MaléhoFoto Sport

  Martin Mls:

  Ideální sestava EURO dle Martina Mlse Ideální sestava EURO dle Martina MlseFoto Sport

 • EURO sumář

  Nejlepší hráč
  Gianlugi Donnarumma (Itálie) - 4 hlasy
  Dále: Leonardo Bonucci a Giorgio Chiellini (oba Itálie) oba 1 hlas

  Nejlepší trenér
  Roberto Mancini (Itálie), Kasper Hjulmand (Dánsko) - oba 3 hlasy

  Největší překvapení
  Dánsko - 2 hlasy
  Dále: Česko, Maďarsko, Ukrajina, rozhodčí 1 hlas

  Největší zklamání
  Francie - 3 hlasy
  Dále: Nizozemsko, Německo, politizace EURO 1 hlas

  All star (4 – 3 - 3)

  ALL STAR tým EURO podle dotazníku redaktorů Sportu ALL STAR tým EURO podle dotazníku redaktorů SportuFoto Sport

  Další pořadí:
  3 hlasy Coufal (Česko), Damsgaard (Dánsko)
  2 hlasy Shaqiri (Švýcarsko), Walker (Anglie), Ronaldo (Portugalsko), Lukaku (Belgie)
  1 hlas Kjaer, Höjbjerg, Dolberg (vš. Dánsko), Jarmolenko (Ukrajina).

  V případě rovnosti hlasů rozhodovala úspěšnost týmu.

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Los EURO 2024 Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 proběhne od 14. června do 14. července v Německu. Česká fotbalová reprezentace si zahraje skupiny F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Play off
Články odjinud


Články odjinud