1. září 2015 • 04:50

ANKETA: Kým nahradit Rosického? Vrba řeší několik variant

Autor: ,
Kdo uprostřed hřiště v české reprezentaci nahradí Tomáše Rosického?
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Desítka. Špílmachr. Ten, který tvoří hru. Důležitý post, který obvykle zastává Tomáš Rosický, zeje prázdnotou. Reprezentační tým postihla vlna zranění a smetla i českého kapitána. V kvalifikačních zápasech nemůže počítat ani s Jaroslavem Plašilem a Lukášem Váchou. Kdo je ve středu zálohy nahradí? Trenérský štáb v čele s Pavlem Vrbou řeší několik variant.Obsadit pozici podhrotového hráče, to je pro tyto dny nejdůležitější úkol Pavla Vrby. Když Tomáš Rosický absentoval v předchozích měsících, obvykle ho nahradil Daniel Kolář. Jenže plzeňský záložník není stoprocentně fit, navíc ho trápí pokles formy. Reálné varianty jsou momentálně tedy jen dvě: Bořek Dočkal, nebo Vladimír Darida.

Byť v jiném rozestavení, sparťanský záložník začal sezonu právě v tomto prostoru. Až poté, co se letenský kouč Zdeněk Ščasný vrátil k formaci se čtyřmi obránci, Dočkal se přesunul zpět napravo. Nicméně i odtud si často sbíhá do středu, na křídle operuje minimálně.

Rosický je nenahraditelný, tvrdí reprentanti. Zkusí to Dočkal?

„Nedělá mi problém nastoupit napravo i uprostřed. Už jsem si zvykl na středovou pozici ve Spartě, celkem jsem byl rád, že se to ustálilo a nastupoval jsem tam pravidelně. Vždycky je příjemnější, když je to trochu stabilnější. Ale vybírat si určitě nebudu,“ říká Dočkal.

Proč Darida? V Hertě Berlín, kam přestoupil v létě z Freiburgu, má víc ofenzivních úkolů než defenzivních. Nehraje zataženého středního záložníka, pohybuje se pod útočníkem. Plynule by tak navázal na práci, která je po něm v současnosti vyžadována v klubu.

„Poslední zápas v Dortmundu jsem hrál vyloženě desítku pod hrotem. Trenér po nás nechce, abychom chodili mezi stopery, tím pádem jsem o patnáct, dvacet metrů dál a dostávám se víc do zakončení,“ popisuje Darida s vědomím, že Rosického pozici může v duelech s Kazachstánem a Lotyšskem obsadit on.

Na Kazachy s novou zálohou! Fotbalisty čeká dvojzápas pravdy

Další informace najdete v úterním Sportu

Titulní strana deníku SportTitulní strana deníku Sport

Zde si vyberte, zda si chcete aktuální či archívní vydáníku Sport přečíst ve vašem počítači, nebo ve smart phonech či tabletech.

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze