Zápas proti Slovákům povede kontroverzní rozhodčí
VIDEO - Kvalifikační zápas českých fotbalistů na Slovensku bude řídit norský rozhodčí Tom Henning Övrebö. Třiačtyřicetiletý sudí, povoláním psycholog, patří mezi zkušené fotbalové arbitry.
Na jaře se však "proslavil" velmi spornými výroky v semifinále Ligy mistrů mezi Chelsea a Barcelonou.
Londýnský tým se tehdy cítil být velmi poškozen a Övrebö se stal terčem slovních útoků od hráčů i fanoušků. Několik dní pak jeho dům hlídala norská policie, protože dostával anonymní výhružky smrtí.
Jiná vzpomínka brankáře Petra Čecha na norského rozhodčího je mnohem příjemnější. V roce 2002 Övrebö řídil finále mistrovství Evropy do 21 let, v němž čeští fotbalisté porazili v penaltovém rozstřelu Francii. Na hřišti tehdy byli také Rozehnal, Grygera, Baroš, Jiránek, Hübschman a Polák.
Zápas v Bratislavě se bude hrát 5. září.