Soupiska pro MS ve fotbale: Japonsko

Japonští fotbalisté před utkáním
Legendární Zdeněk Zeman se stal členem Síně slávy deníku Sport Legendární Zdeněk Zeman se stal členem Síně slávy deníku Sport
Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavia jako posilu? Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavia jako posilu?

Nový trenér japonské reprezentace Akira Nišino vsadil v konečné nominaci na mistrovství světa na osvědčené veterány. Jedenáct hráčů z třiadvacetičlenného výběru pro blížící se turnaj v Rusku tvoří fotbalisté, kteří byli před čtyřmi lety na šampionátu v Brazílií, kde Japonci skončili už v základní skupině. Mezi pamětníky nechybí útočník Šindži Okazaki z Leicesteru nebo záložníci Keisuke Honda z mexické Pachucy s Šindžim Kagawou z Dortmundu. Honda s Okazakim spolu s brankářem Eidžim Kawašimou a Makotem Hasebem si zahráli už na mistrovství v roce 2010.

Na mistrovství Japonce ve skupině H čekají Kolumbie, Polsko a Senegal.

Trenér Akira Nišino 7.4.1955

(za číslem dresu jméno, datum narození, klub, počet reprezentačních startů a počet reprezentačních gólů)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.