23. prosince 2022 • 10:45

Největší vtěrka MS? VIP šéfkuchař lovil pohár i Messiho, řeší ho FIFA

Autor: rou, ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Ondřej Kaše, MVP extraligy. Kdo půjde dál z předkola? | EXTRALIGA
RENTGEN: AC Milán? Hlavně ďábelská levá lajna. Pozor ale taky na presink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jasně, argentinské „trollení“ Kyliana Mbappého po finálovém triumfu vzbudilo pohoršení, ale spíš jen v řadách příznivců Francie. Pokud to ovšem někdo schytal úplně od všech, byl to Nusret Gökce - šéfkuchař známý pod jménem Salt Bae. Turecká celebrita se během zlatých argentinských oslav potulovala po hrací ploše, a ačkoliv nepatřila k žádnému z týmů, dokonce zvedla slavný pohár. Jeho  „vtírání“ se k čerstvým mistrům světa teď řeší i FIFA.Videa s kuchařem, jenž je známý svým „solícím“ gestem, provokovala na sociálních sítích a fanoušci oceňovali třeba Lionela Messiho, že Baemu, který se domáhal jeho pozornosti, jednu nevypálil.

„Přezkoumáme, jakým způsobem se někteří jednotlivci neoprávněně dostali po slavnostním ceremoniálu dolů na trávník, a přijmeme příslušná interní opatření,“ uvedla FIFA. Pohár pro mistry světa je podle federace „ikona nevyčíslitelné hodnoty a může se jí dotknout a držet jen vybraná úzká skupina lidí, do níž patří bývalí mistři světa či hlavy států“. To Salt Bae, jenž se proslavil pozlacenými steaky, rozhodně není.

Devětatřicetiletý Turek má jednu z restaurací v Dauhá a během turnaje v Kataru byl k vidění i po boku prezidenta FIFA Gianniho Infantina. Gökce, který zveřejňoval videa a fotky s argentinskými mistry z trávníku na svém Instagramu, na kritiku reagoval zveřejněním videa z přátelského setkání s Messim z roku 2018 ze své restaurace.

Šílená jízda Argentinců! Pět milionů lidí ucpalo ulice, na Messiho skočili z mostu
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * AC Milán - Slavia v TV * Sparta - Liverpool v TV

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud