Tresty za polskou pitku? Wasilewski důvěru asi dostane, Peszko ne | iSport.cz
Stanislav Hrabě
10. dubna 2012 • 15:30

Tresty za polskou pitku? Wasilewski důvěru asi dostane, Peszko ne

Vstoupit do diskuse
0
Marcin Wasilewski a Jaroslav Plašil v kvalifikaci na MS 2010
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně oslabené mohlo být domácí Polsko, soupeř české fotbalové reprezentace na letošním mistrovství Evropy. Německá média uvedla, že kvůli pitce a střetu s policií byli trenérem Franciszkem Smudou vyřazeni z kádru zkušení legionáři - obránce Marcin Wasilewski z Anderlechtu Brusel a Slawomir Peszko z 1. FC Köln. Tak jednoduché to ovšem není.Přestože německé zdroje tvrdily, že verdikt je definitivní, není tomu tak. „K dnešnímu dni neexistuje žádný podobný trest,“ uvedl Tomasz Rząsa, ředitel komunikace s médii polské reprezentace.

„Není možné, aby trenér učinil tak závažné rozhodnutí jen na základě novinových zpráv,“ připojil v oficiálním komuniké.

Trenér  Franciszek Smuda měl už dlouho plánovanou cestu do Německa, aby viděl své svěřence v akci. Sledoval Adama Matuszczyka ve Fortuně Düsseldorf a uvidí i šlágr bundesligy Borussia Dortmund v. Bayern Mnichov. „Při té příležitosti si s oběma promluví,“ prozradil Rząsa.

Polští novináři jsou pak přesvědčení, že případný trest postihne jen Peszka, Wasilewski to neodnese.

„I německý tisk připustil, že Peszko byl hlavním viníkem. Wasilewski se incidentu jen pasivně zúčastnil,“ rozkryl příběh polský sportovní publicista Piotr Kozminski. „Jeho největší chybou bylo, že navštívil přítele a šli spolu na večeři.“

Obránce Marcin Wasilewski je už deset let oporou polské reprezentace, má na kontě 45 mezistátních zápasů a vstřelil jeden gól. Je účastníkem minulého mistrovství Evropy 2008.

„Až se zjistí pravda, Wasyl (přezdívka Wasilewského) na EURO pojede!“ vzkázal isportu.cz na dotaz, jak všechno dopadne, další známý polský fotbalový novinář Dariusz Kurowski.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud