Olomoucký Pospíšil se může těšit na reprezentaci: Bílek ho povolá | iSport.cz
Stanislav Hrabě
1. listopadu 2012 • 14:15

Olomoucký Pospíšil se může těšit na reprezentaci: Bílek ho povolá

Olomouckého Martina Pospíšila čeká premiéra v reprezentačním dresu
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Snad jen přírodní katastrofa či bleskové naturalizování Iniesty nebo Pirla může zamezit tomu, aby si olomoucký záložník Martin Pospíšil nepřipsal v přátelském utkání proti Slovensku (14. listopadu) první reprezentační start. „Povolám ho,“ potvrdil trenér Michal Bílek, jenž hráče sledoval v pohárovém duelu Dukla-Olomouc (0:1).O tom, že se na něj přišel reprezentační kouč podívat, záložník hanáckého klubu vůbec nevěděl. Kdyby mu to někdo oznámil, nerozhodilo by ho to. „Věděl jsem, že v Teplicích je pan Pešice a sleduje mě, ale v hlavě jsem to neměl,“ ujišťuje. „Na to ohled neberu.“

V reprezentační formě se však neukázal.  „Moc se mi nedařilo, hlavně v prvním poločase,“ přiznává. „Výkon nebyl, jaký měl,“ dodává upřímně. „Už jsem ho viděl v lepší pohodě,“ připojuje se Bílek.

Přesto ve 37. minutě odvážným průnikem a prostřelením brankáře Kučery rozhodl o vítězství svého týmu. „Snad ten gól to nahradil,“ věří Pospíšil. „Zkusil jsem to takovou akcí zlomit, vyšlo to,“ popisuje svůj střelecký úspěch. „Ten gól se mu povedl,“ uznává Bílek.

Nepříliš vydařený zápas před zraky reprezentačního trenéra Pospíšila mrzet nemusí. „Sleduju ho už delší dobu, líbí se mi,“ odkrývá Bílek.

Dostal na něj příznivé reference od trenéra výběru do 21 let Jakuba Dovalila i asistenta Josefa Pešice, jenž byl přítomen na logovém zápase Teplice-Olomouc. „Ty jen doložily mé poznatky,“ říká Bílek.

„Má tvořivé schopnosti, umí s míčem, umí obejít protihráče,“ vypočítává Pospíšilovy hlavní přednosti. Jinak řečeno možná náhrada  za kapitána týmu Tomáše Rosického, jehož často sužují zranění. „Potřebujeme najít vhodné adepty na toto místo,“ přitakává Bílek.

A nevadí mu věk budoucího špílmachra: v červnu mu bylo 21 let. „Na tom nezáleží, že je mladý. Hráče s takovými dovednostmi potřebujeme,“ tvrdí Bílek.
Na utkání se Slovenskem, které se hraje v Olomouci, Pospíšila povolá.


 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud