Lafata: Bílek mě nepotřebuje. V reprezentaci jsem spíš jako turista | iSport.cz
Pavel Hartman
26. října 2012 • 14:22

Lafata: Bílek mě nepotřebuje. V reprezentaci jsem spíš jako turista

Autor: Pavel Hartman, iSport.cz
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl
VŠECHNA VIDEA ZDE

O žalostné koncovce národního týmu se popsaly už stovky papírů. Fanoušci kolikrát vybízejí trenéra Michala Bílka, aby dal prostor Davidu Lafatovi, nejlepšímu střelci Gambrinus ligy. Jenže to se neděje. "Mrzí mě to," říká v rozhovoru pro páteční Sport Magazín, v němž mluví velmi otevřeně.Dvakrát po sobě v tuzemsku získal David Lafata titul krále střelců. Je členem elitního Klubu ligových kanonýrů. Drží rekord v počtu nastřílených branek za sezonu. Loni na podzim se trefil víckrát než Messi. Ale v reprezentaci, která už neví, jak vypadá gól, jenom tlačí míč do brány očima z lavičky.

Pod koučem Michalem Bílkem to dotáhl k průměru pouhých 33 odehraných minut na zápas. Mohl by se užírat, ale nedělá to. Naopak se na všechno dívá s humorem.

"Jsem v nároďáku spíš jako turista," nadhazuje. "A jestli mě to trápí? Jasně, že bych chtěl hrát. Ale prostě beru to tak, jak to je. No, musím to tak brát. Trenér se prostě rozhodl a věří někomu jinému. Tak zatím pořád čekám na šanci."

Páteční Sport Magazín nabídne spoustu zajímavostíPáteční Sport Magazín nabídne spoustu zajímavostíFoto Sport

Trenér Bílek věří Tomáši Pekhartovi, kterého postavil do role "útočníka číslo jedna", v níž se dříve nacházel Milan Baroš. Neřešil, zda po jeho odchodu mají být všichni útočníci na stejné startovní čáře.

"Ani si nemusím jeho výroky číst v novinách, to vidím. Samozřejmě mě to netěší, radši bych hrál. Ale nic s tím nenadělám," podotkl jablonecký sniper, kterému Bílek nabídl možnost, že pokud nebude chtít, na reprezentační srazy jezdit nemusí.

"Už před přípravou s Finskem si mě trenér zavolal a řekl mi, že kdybych nechtěl jezdit na srazy nebo kdybych na ně jezdil naštvanej, tak ať mu to řeknu. Že by to pochopil a radši by povolával mladší hráče," prozradil Lafata.

A přijal roli třetího či čtvrtého útočníka. "Máme jich ale vůbec tolik?" usmívá se. "Ale vážně – to se ani nemusí takhle vymezovat, to člověk pochopí, protože to vidí."

David Lafata v rozhovoru pro Sport Magazín

Dvěma góly rozhodl reprezentační útočník David Lafata o výhře Jablonce nad Českými Budějovicemi.
Dvěma góly rozhodl reprezentační útočník David Lafata o výhře Jablonce nad Českými Budějovicemi.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud