7. července 2015 • 14:15

Messi není správný kapitán! Vemte mu pásku, zlobí se v Argentině

Autor:
Messiho rodina se musela schovávat před rozzuřenými fanoušky
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový kouzelník Lionel Messi už to zase schytává. Poté, co jeho rodná Argentina padla ve finále Copa América s Chile (0:0, 1:4 na penalty), padá na jeho hlavu velmi ostrá kritika. Šéfredaktor sportovního deníku Olé Leonardo Farinella po prohraném utkání napsal, že čtyřnásobný držitel Zlatého míče není tím správným kapitánem pro svoji zem. „Nejlepší hráč na světě, nás nereprezentuje v důležitých momentech,“ osočil hvězdu Barcelony Farinella.Stejně jako na světovém šampionátu v Brazílii to opět nebyl Messiho turnaj. Argentinu sice dovedl do finále, ale tam zklamal. Jako kdyby se hvězdný fotbalista v národním dresu něčím svazoval. A fanoušci doma už toho mají dost.

Šéfredaktor Olé se do fotbalisty Barcelony silně opřel. Podle něj není tím správným lídrem, který bojuje za svou zemi. "Tým na to ve finále neměl. Především Messi, který utkání strávil tím, že se toulal kolem hřiště," začíná článek argentinského redaktora.

„Samozřejmě, že se občas stane, že hrajete dobře a jiní zase ne. Jenže jeho výkon byl nedůstojný. Hráč se nikdy nemůže nepřítomně ploužit po hřišti, zatímco jeho spoluhráči bojují,“ kritizuje Farinella počínání Messiho.

Ten stejně jako na MS v Brazílii obdržel od organizátorů šampionátu cenu pro nejlepšího hráče turnaje. Všechny však překvapil, když si jí odmítl převzít.

Podle redaktora Farinelly by se Argentina měla připravit na situaci, kdy bude hlavním lídrem obránce Javier Mascherano. „Je na čase udělat změny a postavit tým kolem Mascherana. Kapitánská páska je ve špatných rukou. Dost toho,“ stálo v jeho článku.

Olé je největším argentinským sportovním deníkem. Jeho hlas má velkou váhu, a tak toto prohlášení samotného šéfredaktora vzbudilo v zemi velký ohlas.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze