15. července 2015 • 12:15

Je Messi Argentinec, nebo ŠVÉD? Do hvězdy se pustil také Maradona

Autor:
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

V národním dresu připomíná muže, který se přes všechny překážky drápe na vrchol. A když už na něj dosahuje, tak mu uklouzne noha. Lionel Messi neprožívá šťastné období. Po nevydařeném finále na Copa América se do něj pustili fanoušci, novináři, a pak i vlastní děda. Teď přišla kritika od toho největšího. Od národního Boha Diega Maradony. "S Messim by se mělo zacházet s jako každým jíným hráčem. Není normální, aby se za zápas nepotkal s míčem," pustil se do čtyřnásobného držitele Zlatého míče.Messi na turnaji zazářil především v semifinále při demolici Paraguaye. Branku v zápase ale nedal. Na celém turnaji pak jenom jednu. Lidé si pamatují slavná vítězství, a ta v Messiho portfóliu v národním dresu zoufale scházejí.

Po finále byl na dně. Druhý ztracený boj o titul za sebou. Snad i proto po zápase odmítl převzít cenu pro nejlepšího hráče turnaje, což přineslo rozporuplné emoce. Pak se ovšem utrhla lavina, která smetla i geniálního Lea.

Nelítostní kritika se na něho valila ze všech stran. Šéfredaktorem největšího sportovního deníku v zemi počínaje, vlastním dědečkem konče. Ale máloco se může vyrovnat slovům, která ze svých úst vypustí slovutný Maradona. "Je logické, že kritizovaný bude právě on. On je superstar, s něčím takovým musí počítat, i proto je na tapetě," začal Diego svoji řečv deníku Olé.

"Ale nesmíme okolo něj chodit v rukavičkách. Je to nejlepší fotbalista na světě, ale není možné, aby v lize vstřelil čtyři branky San Sebastianu a ve finále se za Argentinu pomalu ani nepotkal s míčem," pálila ostrými národní modla, která si vysvětluje Messiho frustraci. "V tu chvíli si říkáte, jestli jsem Argentinec, nebo Švéd... " 

Messi za národní tým dosáhl na titul mistra světa do 20 let v roce 2005 a na olympijské zlato z Pekingu v roce 2008. Oba triumfy ale spadají do mládežnických kategorií.

Dokud nedosáhne na velké zlato mezi dospělými, pořád bude v rodné Argentině na pranýři. A nejen bájný Diego Maradona, který se stal mistrem světa v roce 1986, se do něho bude strefovat dál...

Zklamaný Messi po prohře ve finále Copa América
Zklamaný Messi po prohře ve finále Copa América

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze