16. listopadu 2016 • 13:20

Za dočasným koučem stojí hráči. Jenže Anglie možná vybere jinak

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dočasný trenér anglických fotbalistů Gareth Southgate věří, že během čtyř zápasů na lavičce ukázal svou cenu, a rád by ve funkci pokračoval. Chce, aby anglická asociace co nejrychleji rozhodla, zda mu dá důvěru, nebo bude hledat jiného kouče a Southgate se vrátí k jednadvacítce. Signály od šéfa anglické asociace Grega Clarka však vypovídají o tom, že do funkce nastoupí někdo jiný."Dokázal jsem, že umím koučovat i velké zápasy. Ve spolupráci se svým realizačním týmem dokážu připravit mužstvo takticky i proti silným celkům," řekl Southgate na tiskové konferenci po úterní remíze 2:2 se Španělskem. Předtím Anglie pod jeho vedením porazila Skotsko 3:0, Maltu 2:0 a remizovala 0:0 ve Slovinsku.

Šestačtyřicetiletý Southgate se týmu dočasně ujal na konci září po rychlém odchodu Sama Allardyce kvůli korupční aféře. Bývalý obránce a dlouholetý anglický reprezentant věří, že do týmu vnesl po předchozích problémech potřebný klid.

"Tým jsem převzal ve chvíli velké nestability a povedlo se mi stabilitu znovu nastolit a vybudovat základ týmu," míní Southgate. "Není pochyb o tom, že čím déle pracujete s týmem, tím máte větší šanci hrát podle svých představ. I hráči jsou optimisty," dodal.

O své budoucnosti chce mít jasno co nejdříve. "Už v létě čeká jednadvacítku mistrovství Evropy. Proto potřebuji vědět, kde budu v příštích týdnech parkovat a do které kanceláře mám chodit," prohlásil Southgate.

Píšou jen nekrolog, nic mu neřeknou, zlobí se Southgatův bývalý spoluhráč


Hráči by si přáli, aby zůstal. "Když se zeptáte kteréhokoli hráče, tak všichni trenéra podporují. Odvedl tu za dva měsíce skvělou práci. Šli jsme pod ním hodně nahoru a jdeme správným směrem. Není to v našich rukou, ale doufáme, že budeme takhle pokračovat," řekl záložník Jordan Henderson.

Otázkou však je, zda výkon v duelu se Španělskem přesvědčí vedení anglické asociace v čele s předsedou Gregem Clarkem. Ten v zápasovém bulletinu naznačil, že se chce vydat jinou cestou. "Musíme se dívat dopředu a zvážit možnosti. Práce, kterou Gareth a jeho týmu odvedli, si vážíme a děkujeme za ni," napsal Clark.

To se nelíbilo bývalému reprezentantovi a Southgateovu spoluhráči Dannymu Millsovi. "To je vtip. Komentář předsedy mi říká, že Gareth tu práci nedostane. Odvedl skvělou práci, je otevřený a upřímný, ale asociace ho nijak neinformuje. Napíšou jen tenhle nekrolog," zlobil se Mills v rozhovoru pro BBC.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze