Jarolímův konec potvrzen! Situace se musela řešit hned, řekl předseda FAČR | iSport.cz
Ondřej Škvor
11. září 2018 • 12:00

Jarolímův konec potvrzen! Situace se musela řešit hned, řekl předseda FAČR

TOP VIDEA
Plzeň - Baník: Krmenčík nadvakrát dorazil míč do sítě a pak slavil jako Ronaldo, 2:0! Plzeň - Baník: Krmenčík nadvakrát dorazil míč do sítě a pak slavil jako Ronaldo, 2:0!
Mladá Boleslav - Kladno: Jágr perfektně našel Valského a hosté šli do vedení, 0:1 Mladá Boleslav - Kladno: Jágr perfektně našel Valského a hosté šli do vedení, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hotovo. Fotbalová asociace odvolala den po debaklu v Rusku 1:5 Karla Jarolíma z funkce trenéra národního týmu. Informovala o tom krátce před polednem v tiskovém prohlášení a potvrdila tak předchozí informace Sportu. "Vedení asociace se vrátilo z Ruska v ranních hodinách a od té doby začíná dělat maximum proto, aby o budoucí podobě trenéra i jeho realizačního týmu, bylo jasno co možná nejdříve,“ řekl předseda FAČR Martin Malík.Jarolíma, který vedl reprezentaci od srpna 2016, nadobro srazily dvě poslední porážky – 1:2 v Lize národů s Ukrajinou a pondělní debakl 1:5 v Rusku, které obě navíc přišly po mizerných výkonech. Ruská blamáž znamená (spolu s nedávnou prohrou 0:4 proti Austrálii, taktéž pod Jarolímem) nejvyšší porážku v historii české reprezentace.

„Situace je už opravdu neudržitelná a musela se okamžitě řešit. Jsem rád, že jsme se s Karlem Jarolímem konstruktivně domluvili, není na co čekat, tým potřebuje nový impulz,“ informoval Malík.

V souvislosti s příštím šéfem reprezentační lavičky se dosud nejvíce mluví o třech kandidátech, a to v tomto pořadí:

1. Jaroslav Šilhavý, po odvolání ze Slavie bez angažmá.

2. Karel Krejčí, jenž vede národní tým do dvaceti let.

3. Vítězslav Lavička, trenér jednadvacítky, který však čerstvě neuspěl v kvalifikaci o malé EURO.

Může to být však i jinak. Po nezdaru s Ukrajinou prohlásil vlivný místopředseda Roman Berbr, že má nápad na kandidáta z „jiné sféry“. A proslýchá se zároveň, že na Strahově přemýšlejí, že by více než trenérské eso chtěli „manažera“ – tedy člověka, který by dokázal reprezentanty stmelit a motivovat.

Jeho hledání začíná.

ANKETA: Nástupce Jarolíma? Nejspíš Šilhavý, shodují se redaktoři Sportu

Jarolím končí s bídnou bilancí! Kdo by ho mohl nahradit?

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud