3. března 2010 • 23:46

Bílek: Kvalitu máme, chyběl vstřelený gól

Autor: , ,
TOP VIDEA
Zlín - Plzeň: Kovařík posadil míč na hlavu Kolářovi a Plzeň rychle vede 1:0 Zlín - Plzeň: Kovařík posadil míč na hlavu Kolářovi a Plzeň rychle vede 1:0
Pardubice - Třinec: Už létají pěsti! Do první bitky se pustili Musil a Holland Pardubice - Třinec: Už létají pěsti! Do první bitky se pustili Musil a Holland
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pohled na výsledek kazí fakt, že fotbalisté národního týmu předvedli ve Skotsku docela pohledný a oproti Emirátům koukatelný fotbal. To si trenér Michal Bílek pochvaloval. "Ale chyběl tomu gól," mrzelo ho.Češi lépe kombinovali. Měli více šancí. I gólových. Jenomže ani jednu úspěšně zakončit nedokázali. Zatímco Skotům stačila po hodině hry jedna akce.

"Jediná střela rozhodla. A na to jsme bohužel žádným gólem zareagovat nedokázali," smutnil kouč Bílek bezprostředně po utkání.

Nejhorší na tom je, že Brownova branka padla po chybě obránců, kteří nedokázali pokrýt prostor ve vlastním vápně.

Tomáš Rosický v souboji s BrownemTomáš Rosický v souboji s Brownem


"Byla to jasná chyba stoperů. Brown měl dostatek místa pro zakončení," vyhodnotil situaci plzeňský kouč Pavel Vrba v on-line přenosu na deniksport.cz »

V ostatních bodech se s Bílkem shodl. Třeba v tom, že Češi byli po většinu zápasu lepším týmem.

REFERÁT: Prohra, ale se ctí. Češi ve Skotsku padli »

"Utkání jsme měli pod kontrolou. Z naší strany měl fotbal určitě kvalitu," pochvaloval si Bílek. "Navíc se v solidním světle předvedli mladí hráči. Dobré utkání odehrál Kušnír. To samé Mario Holek, to bylo možná ještě větší překvapení."

Tomáše Rosického stíhají Skotové Thomson (vlevo) a HuttonTomáše Rosického stíhají Skotové Thomson (vlevo) a Hutton

Bílek vyrukoval do zápasu s nezvyklou záložní formací. Na krajích oficiálně nastoupili Rosický a Plašil. Oba se však pohybovali po celé šíři hřiště, aby udělali prostor pro výpady krajních beků.

FOTOGALERIE: Češi prohráli ve Skotsku 0:1 >>

"Myslím, že jsme Skoty tímto rozestavením překvapili. Nebyli na to připraveni," všiml si Vrba.

Známky fotbalistů: Svěrkoš propadl, Rosický zářil »

Jestli však národní tým hodlá sázet na Rosického a Plašila v těchto rolích, na to Bílek odpovědět nedokázal. "Bylo to hlavně pro dnešní zápas. Ale díky tomu, že se to osvědčilo, uvidíme, jestli to využijeme i v příštích zápasech," podotkl.

Češi odjeli z Glasgow poraženi, ovšem za předvedený výkon se stydět nemuseli. "Ten výsledek 1:0 je pro náš tým nezasloužený,"  dodal Vrba.

Radek Bejbl s manažerem reprezentace Vladimírem Šmicrem
Radek Bejbl s manažerem reprezentace Vladimírem Šmicrem

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, fotbal, Česko, Skotsko
 Klasická verze
Mobilní verze