Serie A dostala pokutu od antimonopolního úřadu | iSport.cz
28. prosince 2009 • 16:50

Serie A dostala pokutu od antimonopolního úřadu

Autor: ČTK
Jan Hošek zažil ostrý start do sestavy.
TOP VIDEA
Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský
SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner
VŠECHNA VIDEA ZDE

Italská fotbalová liga (Lega Calcio) dostala pokutu 102.000 eur (2,7 milionu korun) od antimonopolního úřadu za to, jak zacházela s přenosovými právy na druhou ligu na sezonu 2007/08."Lega Calcio blokovala získání práv na zápasy, čímž výrazně omezila živé přenosy utkání v neprospěch vysílacích společností a diváků," uvedl dnes úřad na svém webu.

Liga podle něj zabránila volné soutěži tím, že se snažila zabránit klubům prodávat přenosová práva nezávisle, ale přitom sama měla problém poskytnout je v balíku.

Od příští sezony se budou podle nového zákona prodávat přenosová práva kolektivně. Lega Calcio sdružuje první a druhou ligu, ovšem elitní Serie A se od následujícího ročníku od druhé ligy odtrhne.

Témata:  sport, fotbal, itálie, Série, A
 
3. kolo
Články odjinud


Články odjinud