Šéf Benfiky lanaří Mourinha: Peníze nejsou problém, prodám šest hráčů | iSport.cz
8. ledna 2019 • 22:00

Šéf Benfiky lanaří Mourinha: Peníze nejsou problém, prodám šest hráčů

Autor: roc
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný kouč José Mourinho se může dočkat dalšího velkého návratu. O služby portugalského trenéra, jenž je po vyhazovu z Manchesteru United bez angažmá, projevila zájem Benfica. V lisabonském klubu ostřílený stratég začal trenérskou kariéru, na místo činu by se vrátil po dlouhých devatenácti letech.Prakticky okamžitě poté, co byl José Mourinho odvolán z pozice hlavního kouče Manchesteru United, se kterým absolvoval prachbídnou podzimní část sezony, se začalo spekulovat o možných zájemcích o jeho služby. Jedním z celků, který se snaží uznávaného Portugalce zlanařit, je Benfica Lisabon.

V té se momentálně uvolnila trenérská židle, kterou po patnáctém kole aktuální sezony opustil Rui Vitória. A právě „Special One“, který u 36násobného mistra nejvyšší portugalské soutěže začal svoji trenérskou kariéru, když v roce 2000 nahradil propuštěného Juppa Heynckese, by na ni mohl usednout.

Ačkoli už je tomu dlouhých devatenáct let a mnozí si možná ani Mourinhovu lisabonskou štaci nepamatují, byl by jeho comeback na lavičku dost pikantní.  V minulosti totiž vedl také velkého konkurenta z Porta, s nímž kromě dvou ligových titulů získal také trofej pro vítěze slavné Champions League.

Pro obnovení vzájemné spolupráce je především prezident Benfiky Luis Felipe Vieira, který je pro získání Mourinha schopen udělat prakticky cokoliv. „Jsem jeho přítel. Kdo by nechtěl mít Mourinha? Když mi řekne zítra ano, dostaneme ho sem,“ řekl odhodlaně.

Jisté je, že by Benfika musela za jeho služby vysázet pořádný balík. To však zmíněnému šéfovi příliš nevadí. „Peníze nejsou problém,“ vzkázal s tím, že už má v hlavě plán, jak se s Mourinhovy finančními nároky vypořádat. „Kdyby přišel, museli bychom prodat některé hráče. Namísto 27 bychom jich měli jen 21 nebo 22,“ překvapil.

Mourinho je nyní v roli, že si může vybírat, kam jeho další kroky povedou. A to klidně i několik týdnů či měsíců. Třebaže je nyní bez angažmá, od svého posledního zaměstnavatele dostal na cestu zlatý padák v podobě 645 milionů korun. Nikam se tak hrnout nemusí. Je však pravděpodobné, že bez trénování dlouho nevydrží. Bude jeho další a opětovnou stanicí Benfica?

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud