Šéf Benfiky lanaří Mourinha: Peníze nejsou problém, prodám šest hráčů | iSport.cz
8. ledna 2019 • 22:00

Šéf Benfiky lanaří Mourinha: Peníze nejsou problém, prodám šest hráčů

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný kouč José Mourinho se může dočkat dalšího velkého návratu. O služby portugalského trenéra, jenž je po vyhazovu z Manchesteru United bez angažmá, projevila zájem Benfica. V lisabonském klubu ostřílený stratég začal trenérskou kariéru, na místo činu by se vrátil po dlouhých devatenácti letech.Prakticky okamžitě poté, co byl José Mourinho odvolán z pozice hlavního kouče Manchesteru United, se kterým absolvoval prachbídnou podzimní část sezony, se začalo spekulovat o možných zájemcích o jeho služby. Jedním z celků, který se snaží uznávaného Portugalce zlanařit, je Benfica Lisabon.

V té se momentálně uvolnila trenérská židle, kterou po patnáctém kole aktuální sezony opustil Rui Vitória. A právě „Special One“, který u 36násobného mistra nejvyšší portugalské soutěže začal svoji trenérskou kariéru, když v roce 2000 nahradil propuštěného Juppa Heynckese, by na ni mohl usednout.

Ačkoli už je tomu dlouhých devatenáct let a mnozí si možná ani Mourinhovu lisabonskou štaci nepamatují, byl by jeho comeback na lavičku dost pikantní.  V minulosti totiž vedl také velkého konkurenta z Porta, s nímž kromě dvou ligových titulů získal také trofej pro vítěze slavné Champions League.

Pro obnovení vzájemné spolupráce je především prezident Benfiky Luis Felipe Vieira, který je pro získání Mourinha schopen udělat prakticky cokoliv. „Jsem jeho přítel. Kdo by nechtěl mít Mourinha? Když mi řekne zítra ano, dostaneme ho sem,“ řekl odhodlaně.

Jisté je, že by Benfika musela za jeho služby vysázet pořádný balík. To však zmíněnému šéfovi příliš nevadí. „Peníze nejsou problém,“ vzkázal s tím, že už má v hlavě plán, jak se s Mourinhovy finančními nároky vypořádat. „Kdyby přišel, museli bychom prodat některé hráče. Namísto 27 bychom jich měli jen 21 nebo 22,“ překvapil.

Mourinho je nyní v roli, že si může vybírat, kam jeho další kroky povedou. A to klidně i několik týdnů či měsíců. Třebaže je nyní bez angažmá, od svého posledního zaměstnavatele dostal na cestu zlatý padák v podobě 645 milionů korun. Nikam se tak hrnout nemusí. Je však pravděpodobné, že bez trénování dlouho nevydrží. Bude jeho další a opětovnou stanicí Benfica?

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud