Ostuda! Straka utrpěl v Austrálii debakl 1:8

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Trenér František Straka utrpěl s fotbalisty North Queensland Fury nejvyšší porážku v historii australské ligy. Poslední tým tabulky prohrál 1:8 s Adelaide, které se posunulo na druhé místo.

Líbání šály jako důkaz oddanosti. Tentokrát v podání sparťanského kouče Františka StrakyFoto Archiv SPORT

Strakovi svěřenci inkasovali v Adelaide v každém poločase čtyři góly, čestný úspěch zaznamenal v 72. minutě za stavu 6:0 pro Adelaide Panny Nikas.

Ve vítězném týmu nastříleli hattrick Nizozemec Sergio van Dijk a Argentinec Marcos Flores.

Strakův celek utrpěl v 27. zápase sezony 17. porážku, vyhrál jen čtyřikrát.

Dosavadní rekordní výhru měli na svědomí fotbalisté Melbourne Victory, kteří v roce 2007 ve finále soutěže zdolali Wellington 6:0.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.