VIDEO: Nenávist! Fanoušek napadl kouče Celtiku | iSport.cz
12. května 2011 • 12:40

VIDEO: Nenávist! Fanoušek napadl kouče Celtiku

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se
iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenéra fotbalistů Celtiku Glasgow Neila Lennona napadl během středečního ligového zápasu fanoušek. Po několika výhrůžkách z minulosti se tak devětatřicetiletý kouč znovu setkal s agresí a náboženským fanatismem na vlastní kůži.Během duelu na hřišti Hearts v Edinburghu na něj skočil ve druhém poločase muž z tribuny pro domácí fandy, pořadatelé s policií jej zneškodnili a zatkli.

Výtržník Lennonovi neublížil. Šestadvacetiletý fanoušek si posléze vyslechl obvinění a musí před soud.

Bývalý reprezentant Lennon je častým terčem nejrůznějších výhrůžek. Hlavním důvodem je velká rivalita mezi katolickým Celtikem a protestanty z Glasgow Rangers a Hearts. Lennon je coby Severní Ir katolíkem. Letos už začátkem roku dostal obálku s kulkou, naposledy v březnu dva balíčky s bombou.

Lennon po zápase, který Celtic vyhrál 3:0, takže ztrácí jen bod na vedoucí Glasgow Rangers, s novináři nemluvil. "Nedovolte, aby to, co se mi večer stalo, zastínilo vynikající výkon celého týmu," napsal později na sociální síti Twitter.

Jeho asistent Johan Mjallby nicméně hovořil o velké ostudě a neúctě. "Neil byl v šoku, mnohokrát mu vyhrožovali (v minulosti) a to s ním otřáslo. Něco takového jsem nikdy neviděl," prohlásil.

Skotská fotbalová asociace začala nejnovější incident vyšetřovat a tamní policie dnes oznámila, že už také zatkla dva muže v souvislosti s balíčky s bombou adresovanými Lennonovi. Explodovat nestačily, neboť je zajistili už pracovníci na poště.

 
Články odjinud


Články odjinud